Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Olaf_73 niokon@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
fajne auto w tym przedziale cenowym i w tej klasie. kupując go patrzalem takrze na pasata, fokusa, i awensis. dziasiaj nie żluje wyboru. Marka godna polecenia. Następny jaki mi się maży to V70 no i jednak diesel- ten moment obrotowy, to cos czego mi brakuje
po 1,5roku uzytkowania przydalo by sie więcej koni denerwujacy moment przełączania na gaz czuc szarpniecie, a elastyczność- cóz to nie diesel
rewelacja
troche buja przy pelnym obciążeniu,coś musze wymienic ale nie wiem czy to wina spręzyn czy amorków
jak na kombi jest super
nie jest źle chociaż przciski klimy, obiegu wewnętrznego za male, trzeba ich szukac-celowac do nich w czasie jazdy, gdyby nie to dalbym 5
brak grzania tylnych szyb bocznych- mocno paruja, przód OK
tu sie zawiodlem, dla 5-ciu osób nie ma mowy o wygodzie, 4+ fotelik jeszcze gorzej, poprzednio jeżdzilem mercem 123 to moze cięzko porównać :)
do 140 OK powyzej juz slychac silnik, ale to norma , a w uzytku codziennym i tak takich predkosci nie rozwijam
średnio 10 l gazu troche benzyny bo to sekwencja automat- nie jest żle, częsci nie sa tanie ale to mój wybór bo raczej jak cos wymieniam to nie są to części z dolnej półki
myślę że jakością nie odbiega on np. od audi czy VW a cena jednak jest przystępna
zapalona kontrolka poduszki bocznej pasazera, chyba sie nie obędzie bez serwisu, bo "pan Kazik" skasowal kontrolke i mnie na 50,- do pierwszego ruszenia fotela
1,5 roku uzytkowania ponad 20000km i nic, oby tak dalej
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW