Ocena kierowcy - Volvo V40 I

gxpert@neostrada.pl, 20 lat temu
Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Volvo V40 I 2.0 16V 136KM 100kW 1995-2004 - Oceń swoje auto
To samochód w sam raz dla mnie i mojej rodziny. Mankamenty nie są w stanie zrujnować mojej dobrej opini o marce i modelu. Sam - osobiście - na podstawie doświadczeń z wieloma pojazdami wiem, że jestem już zagorzałym fanem Volvo - wszak to nie jest moje pierwsze Volvo. Żadne tam niemieckie Audi A4 czy inne BMW o silnie nakręconych jednostkach napędowych. Ten samochód jest w sam raz. Nawet cieszę się, że nie kupiłem na Turbinie... tudzież na podwójnej T4 - tam pewnie portfel by cierpiał niemiłosiernie - nóżkę mam czasem o wadze tony... DLA MNIE ŚWIETNA BRYKA - W SAM RAZ!!!
Powiem uczciwie... jest OK, choć w moim 440GL mimo mniejszej mocy było więcej wigoru... ale rozbujam i to auto ;-)
No cóż, jak się szybko przestawić to całkiem, całkiem... najgorzej z jedynką.... reszta bez pudła.
Bardzo stabilny, dobrze tłumi drgania... gorzej z nierównościami - ale mi pasuje. Zresztą, te polskie drogi!!!
Jak na kombi nie ma co więcej wymagać. Do przodu bez zarzutu... tył to już inna historia, ale można się przyzwyczaić
Biorąc pod uwagę rocznik... to na tamten moment bez zarzutu.
ECC (Klimatronik) czasem dziwnie się zachowuje - ale ogólnie nie narzekam.
Przód jak na samochód tej wielkości zadowalający, tył... no, to zależy kto tam wsiądzie, ja wożę z tyłu dzieci - więc im rybka.
Spodziewałem się nieco cichszego wnętrza. Ale słychać niestety silnik w niektórych zakresach obrotów. No i jak w każdym kombi czy VANie gwiżdze powyżej pewnych pedkości... w tym wypadku powyżej 160 km/h
To jednak dwa litry, 16 zaworów. Wszystko zależy od nogi. Na trasie spokojnie mogę zejść do 6l/100km przy całkiem dynamicznej jeżdzie i wcale nie czołganiu się. Miasto... zaś. Zależy które ;-) Ceny - wcale nie powalające - trzeba tylko wiedzieć gdzie kupować i gdzie serwisować. Ja akurat dobrze trafiłem z jednym i drugim. Przeglądy standardowe ceny.
Można upolować na rynku wtórnym egzemplarz za rozsądną cenę i we właściwym stanie. No, cena nowego jest jednak zbyt wygórowana. Sądzę, że o jakieś 15%
Jak na Volvo przystało - wysoka - choć wszystko się zdarzyć może :(
Jak na Volvo przystało - wysoka - choć wszystko się zdarzyć może :(