Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Siwy, 17 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 1998
Volvo V40 I 2.0 16V 140KM 103kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
wyśmienite auto, wcześniej testowałem 126p, Poloneza i Felicię a do piero w V40 poczułem co to znaczy radość z jazdy, wielki qfer, w trasie podczas jazdy wypoczywasz :) mocny silnik potrafiący rozpędzić ten autobus do 200km/h autko posiada ABS i DSA bardzo przydatne dodatki przy robieniu rzeczy niemożliwych :)))
trochę ciężko zbiera się ze świateł ale jak już wystartuje to nie mam mocnych :) no i... deptany lubi wypić
nie sprawia żadnych problemów, jedyne naprawy to wymiany jakichś plastikowych tulejek gdy nie wchodzi wsteczny, koszt naprawy ok 100pln
bezproblemowy, autkiem jeździ się nim jak kanapą na kołach :)
jak na długie kombi jest OK, jeździłem mniejszymi z gorszą widocznością
super
szybkie nagrzewanie auta zimą + podgrzewane fotele pozwalają momentalnie zapomnieć o mrozie na zewnątrz, latem szybkie schładzanie wnętrza pozwala zapomnieć o upale, nawiewy powietrza ciche, układ wentylacji i ogrzewania bezawaryjny
przytulnie, może trochę za ciasno w nogach (szeroka konsola środkowa) za to czuję się w nim bezpiecznie
silnik ok, troszkę słychać zawieszenie a raczej polskie drogi
z ciężką nogą potrafi spalić w mieście 7 litrów... na 50km :) w trasie od 8-10 litrów, dokładnie nie mierzę zużycia paliwa wolę czerpać radość z jazdy
auto trochę drogie... ale daję gwarancję że nie będziesz żałował żadnej z wydanych na nie złotówki. Ludzie KUPUJCIE V-ki bo lepszych aut nie ma :)
żadnych problemów z pierdółkami
przy 150tyś wymiana sprzęgła, koszt Zaxa 750zł + robocizna 250zł poza tym nic więcej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]

10,7