Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Zenek, 12 lat temu
Silnik 2.0 T 160KM 118kW
Rok produkcji 1999
Volvo V40 I 2.0 T 160KM 118kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Fantastyczny moment. Dobra elestycznośc . Może zaskoczyć, bo niepozornie wygląda.a tu 100kmh w około 8 sek i max rzędu 220km/h
Doskonale pod każdym wzgledem. Fantastycznie się jeździ, nic się nie psuje. Wszystko działa. Ogólnie - tego oczekuję od samochodu
Silnik 2.0 z turbiną ma bardzo przyjemną charakterystykę. Od okołóo 2tys obr dostępny wysoki moment aż do max obrotów umozliwia jazdę bezstresową, zarówno łagodną jak i agresywną
Precyzyjna, biegi wchodzą dobrze, drogi dość krótkie. Ogólnie oceniam na 5, lepsza niż \"francuskie\".
Zawieszenie sprężyste, na nasze drogi momentami dośc sztywne ale nie mogę narzekać. Samochód doskonale trzyma się drogi, ma się poczucie bezpieczeństwa zarówno na prostej jak i w zakrętach
Dobra we wszystkich kierunkach. Nie widzę problemu.
Wszystko na swoim miejscu i łatwe w obsłudze.
Bardzo dobrze! Samochód błyskawicznie się nagrzewa, równie szybko chłodzi.
Dla kirwocy i pasażera z przodu absolutnie wystarczająco. Nieco gorzej z tyłu. Jestem wysoki (190cm)i przy moim przesunięciu fotela z amną nie zmiesci się wyższa osoba (tak powyżej 180cm) a i niższa ma średni komfort.
Bardzo cicho do prędkości rzędu 110-140km. Trochę słychac silnik na biegach 1-3. Na 4 i 5 zdecydowanie cicho.
Turbo aby żyć musi pić :). W mieście zależnie od cięzkości nogi od 10 do 14 l/100km. W trasie także samo od 7 do 12 ;). Dużo dobrych zamienników i kilka znających się wrsztatów nieautoryzowanych pozwalają utrzymać koszty na rozsądnym poziomie. Przykład: wymiana rozrządu, wszystkich filtrów, oleju, świec plus przegląd samochodu dodatkowo wymiana rurki olejowej turbiny -1400zł (części, olej, dolewki płynów plus robocizna)
Doskonale. Ten rocznik kosztuje od 8tys zł w górę. Ja dałem 9 i nie żałuję. Jak na 13 letni samochód - moim zdaniem rewelacja
Nic się nie dzieje
Nic się nie dzieje