Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Silnik 2.0 T 160KM 118kW
Rok produkcji 2001
Volvo V40 I 2.0 T 160KM 118kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczyło mnie pozytywnie spalanie paliwa
Auto ma jedną podstawową wadę! Brak 6 biegu przez spalanie przy prędkości 150 wynosi 12 litrów. Bardzo uciążliwe o spalaniu przy 200 lepiej nie mówić gdy jest to 5000 obrotów.. Po mieście nie zamulając około 9-10 litrów trasa przy 110 8 przy 100, 7 litrów. Raz udało mi się uzyskać efekt 6 litrów jadąc na 5 biegu 90 km ale nie po to się kupuje 2.0 Turbo. Warto zaznaczyć, że turbina w tym aucie lubi być naładowana czyli trzymamy przez kilka sekund równo na obrotach 2,500 i gaz :) auto dostaje mega kopa - przy wyprzedzeniu rewelacja.. Części, jeżeli ktoś wam mówi, że utrzymanie v40 jest drogie to albo jest kretynem albo nie jeździł tym autem. Rozrząd + pompa wody + robocizna = 650zł. Przednie amory kayaba + drązki itd całe przednie zawieszenie niemieckiej jakości na 50 tyś km 800zł !!! Za zawieche do passata przednią zapłaciłem 1400zł !! Komfort i jakość materiałów w stosunku do passata to rols materiały są świetnej jakości dużo dużo lepsze niż w pasku.. Blacha no nei ma co ukrywać zaprawki obowiązkowe brak ocynku.. Awaryjność: BRAK i to jest chyba najważniejsze.. Zrobiłem tym autem 100 tyś km jestem hmm kto to wie.. 4 właścicielem? A auto ma przejechane 300,000 km a ile naprawdę? Może 2 razy tyle.. Silnik tak jak ludzie piszą lubiii i to bardzo olej - zależy od jazdy przy hardcorowej spali nawet 1l albo więcej na 1000 km przy spokojnej 0,3 na 1000 km ale zawsze weźmie - nie wierzcie w bajki sprzedających ( sprawdzona informacja w aso itp ) Skrzynia rewelacyjna, sonda lambda itd brak problemów. W pasku miałem z sondą problemy.. Podwozie chyba ocynkowane, ponieważ poza tłumikiem nawet kropeczki rdzy. Ogólnie solidne, nie psujące się auto, szybkie w dobrej cenie. WAŻNE: jeżeli zabraknie benzyny i auto stanie zalej możliwie najlepszą benzynę najlepiej 100 okt na shellu i daj mu jeden dzień na dojście do siebie - naprawdę pilnujcie aby do tego nie doszło, pompa jest bardzo wrażliwa. PS. jest jeszcze jeden ważny aspekt, w tym chorym kraju każdy ocenia Ciebie na podstawie auta, kierowcy volvo czy saaba z tym problemów nie mają..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 160KM 118kW [l/100km]

9,3