Ocena kierowcy - Volvo V40 I

patryk_kirejczyk, 4 lata temu
Silnik 2.0 T4 200KM 147kW
Rok produkcji 2001
Volvo V40 I 2.0 T4 200KM 147kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Powiedziałbym, że kocham i jednocześnie nienawidzę tego auta. Drugi raz bym nie kupił.
Bardzo dynamiczny, nożna niejednemu utrzeć nosa a pali tyle co zwykle 1,8 czy 2,0. Niestety w moim przypadku pękła tuleja i silnik szlak trafił. Objawy niemal identyczne jak przy uszczelce. Z tego co się zorientowałem prędzej właśnie pęknie tuleja niż wydmucha ww uszczelkę. Sprawa bardzo kosztowna gdyż bardzo ciężko o nieuszkodzony dół. Przelewa paliwo przez co spalanie nie jest małe. Pełnoletność i kolejne awarie jak chłodnica oleju, czujniki ciśnienia doładowania, położenia walka, zawór faz rozrządu, cewki i wiele innych.
Zwyczajnie spełnia swoje zadanie. Trochę mi brakuje 6 ale to nie powód by odebrać gwiazdkę.
Trzyma się drogi, zawieszenie nie jest skomplikowane w budowie, proste i niedrogie w naprawie. By zwiększyć komfort i bezpieczeństwo dokupiłem rozpórkę kielichów u znanego producenta co jeszcze bardziej poprawiło sterowność. Dobre opony i auto nie ulegnie żadnym poślizgom.
Rdzewieje, rdzewieje i jeszcze raz rdzewieje. Ruda najbardziej ukochała progi, nadkola nawet ‚od srodka’ warto sprawdzić blachy nad plastikowymi nadkolami bo można się zdziwić. Lakier sam z siebie nie jest tez jakiś strasznie imponujący. Uwaga na atrapy, zwłaszcza w wersji sport po lifcie, biorąc pod uwagę wartość auta stanowczo za drogie. Polecam zmienić grill na poliftowy, nawet chiński-auto młodnieje i wyglada zupełnie inaczej.
Tutaj bardzo słabo, słupki A zasłaniają bardzo dużo, deska rozdzielcza odbija się w przedniej szybie dając efekt zaparowanej/brudnej i w słoneczne dni nie widać dosłownie nic. To nie jest kwestia porysowanie szyby gdyż wymieniłem ja na nową, jest lepiej ale nie ma żadnej rewelacji.
Największe minusy omówił pewien znany youtuber , ciężko się wsiada i wysiada z auta dla osób wyzszych a nawet średniego wzrostu. Gdy już się usiądzie i dostosuje fotel jest fantastycznie, jeździłem audi, mercami, topowymi fordami i innymi bardzo komfortowymi autami ale jednak pozycja za kierownica tu jest DLA MNIE najlepsza. Można wygodnie podróżować w 4 średniego wzrostu osoby ale tez bez szału. Przestrzeń ładunkowa duża ale strasznie nieustawna ze względu na mocno wystające nadkola i wręcz beznadziejny właz tylnej klapy, paczka styropianu w całości to już dramat.
Nie mam zastrzeżeń, wystarczy dbać o układ i czyścić raz na jakiś czas.
Znośnie. Opisałem w ergonomii.
Jak na te lata bardzo spoko, podróże do 150-170 km/h są w miarę komfortowe, jednak mamy tu pełnoletnie auto, potrzebuje wymiany kilku uszczelek i innych tego typu części.
Swoje pali, części nie są jakieś tanie, jeśli dopadnie nas pech czekają nas drogie naprawy.
Tanie w zakupie, wygodne i spore auto.
W moim przypadku bardzo wiele pojedynczych czujników, od 40 do 300zl. Jak już pisałem, uwaga na dokładki i grill, stanowczo za drogie.
Awaria silnika przy 245k naprawa prawie 4 tysiące. Dużo niedużo ale w aucie za 10k to 40% ceny. Nigdy nie żałuje na auto, po zakupie przy 200k duży serwis lany pełny syntetyk LM 5w30, tylko oryginalne części żadnego podkręcania mocy a jednak pękła tuleja. Nie był tez palowany bo zwyczajnie nie mam gdzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T4 200KM 147kW [l/100km]

7,8