Ocena kierowcy - Volvo V40 I

bambataa@go2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 102KM 75kW
Rok produkcji 2000
Volvo V40 I 1.9 TD 102KM 75kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : SPALANIE!! No bajka. Do tego bezawaryjnosc silnika.
Karoseria : Rdzewieje przedni grill - typowe w V40 :)
Zawieszenie : Zawieszenie zbyt delikatne na nasze realia...ale nie drogie naprawy.
Inne : tapicerka "polskorzana" a raczej "polskajowa" troche tandetna ;)
Jestem baardzo zadowolony. Spalaniem, niezawodnoscia i ergonomicznoscia, to auto na prawde plusuje.
Troche glosny, ale bardzo solidnie wykonany i godny zaufania. Taki sam jak w Lagunie, ale bezawaryjny jak na Volvo przystalo. Jest tez pare niedoskonalosci, takich jak wiecznie cieknaca uszczelka miski olejowej, ale to trzeba pokochac.
Bardzo szybko zurzywaja sie tuleje wybieraka skrzyni - co nie jest zbyt mile, bo nie wchodzi wtedy 1 i R, ale wymiana i czesci to w sumie 130zl w ASO, a po tej drobnej naprawie - jak nowa!! To wada tego modelu po prostu.
No to jest minus tego auta. Do zaakaceptowania, ale moze wkurzac. Zawieszenie jest po prostu delikatne i kiepsko znosi nasze beznadziejne drogi. Nowe pracuje super. Ale zurzyte - a zuzywa sie niestety szybko - glosno i upierdliwie stuka. Naprawy to nie jakies mega kokosy, ale wiadomo - trzeba oddac auto do serwisu. Co poradzic, po prostu gumowe elementy i drazki nie wytrzymuja na dziurach. Poza tym sterowne, dobrze sie trzyma, twarde i nieskomplikowane zawieszenie.
Bez zastrzezen. DO przodu, do tylu, na boki. Lusterko wsteczne mogloby byc wieksze.
Troche malo schowkow i brakuje miejsca w drzwiach czy nawet w konsoli. Podstawki na napoje troche zle umieszczone - za daleko. Nie ma gniazda zapalniczki w bagarzniku, co w kombi jest troche upierdliwe przy odkurzaniu itd. Schowek pasazera nawet spory, ale widzialem wieksze. Pod kierownica sporo miejsca, ale slaby dostep. Poza tym jest naprawde OK!!
Ogrzewanie - jak w kazdym Szwedzkim aucie - bajka! Super szybko sie nagrzewa i dziala bez klopotu. Klima, jesli nabita i szczelna tez chlodzi pprzyzwoicie. Moja przez 3 lata nie wykazuje slabszego chlodzenia. 4 poziom nawiewu moglby byc jedynie silniejszy.
Dla kierowcy bardzo duzo miejsca, dla pasazera rowniez. Z tylu troche mniej - jest wygodnie, ale na nogi mogloby byc wiecej.
Z przodu jadac jest niestety glosno (diesel). Mozna to skorygowac muzyka ;) Ale niestety kabina jest slabo odizolowana od silnika. Z tylu juz inaczej bo dzwiek sie rozbija na siedzeniach itd. i jest na prawde przyjemnie. Od zewnatrz natomiast auto bardzo wyciszone i nie dochodza do srodka odglosy z ulicy.
To chyba najwiekszy + tego pojazdu! Mile zaskoczenie i usmiech na twarzy kierowcy :D W trasie, w 5 osob + bagarze, spala mi srednio 5-5,5 litra kompostu, przy sredniej predkosci 120km/h. W miescie w lato to jakies 6,5l. W zime 7.5l ropy. Bardzo dobre spalanie wg mnie - zwlaszcza na kombiaka 1.9!
Jak kazde Volvo - trzyma cene. Ale za ta cene jest tez dobra jakosc.
Bez zarzutow, choc "polskora" na siedzeniach to lipa - peka i jest tandena. Ale to juz kwestia gustu. Zarowki potrafia sie przepala, ale to chyba norma. W kokpicie jedna od podswietlenia padla. Plastiki (pokretla) troche trzeszcza - mogliby uzyc solidniejszych materialow. Poza tym bez zastrzezen.
Przez 3 lata pod maska zepsulo sie: - rolka paska do wspomagania (280zl) - pekla obudowa skrzyni (wadliwy egzemplarz trafilem :( a przy okazji uszczelka pod miska byla wymieniona - 1300zl) Z zawieszeniem gorzej, jak pisalem - szybko sie zuzywa. Ale nie unieruchamia to pojazdu. Ogolnie auto jest niezawodne. Nigdy mi sie nie rozkraczyl i wszystkie usterki dalo sie przewidziec i zdiagnozowac przed tym, jak juz trzeba bylo je robic. Auto na prawde niezawodne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 102KM 75kW [l/100km]

5,8