Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Micmac, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 102KM 75kW
Rok produkcji 2001
Volvo V40 I 1.9 TD 102KM 75kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny i żwawy przy tym.
Układ elektryczny : ogrzewanie tylnej szyby, instalacja elektryczna
Auto polecam, piękne, żwawe, przyjemne i co ważne bezpieczne.
Rewelacyjny w wyższych zakresach, średnio na pierwszym i drugim biegu. Zbiera się doskonale, jazda to sama przyjemność.
Jedynka i dwójka zdecydowanie za krótkie, reszta rewelacja. Plastikowe elementy szybko ulegają uszkodzeniu, póki co mnie to nie spotkało, ale koszt naprawy śmiesznie niski więc bez problemu. Na trasie oczywiście przydałby się 6 bieg.
Tutaj jest bardzo dobrze, dobrze wybiera nierówności. Zawieszenie zbyt delikatne na nasze drogi, ale szczerze nie ma doskonałego na takie warunki.
Zarówno z przodu jak i z tyłu idealnie.
Nic dodać nic ująć, wszystko pod ręką, dobrze rozlokowane, widoczne i przejrzyste. Może schowki w drzwiach mogłyby być trochę większe ale jest ok.
Klima chłodzi, ogrzewanie nagrzewa sie perfekcyjnie szybko. Szyby trochę parują ale można sobie z tym poradzić.
Dla kierowcy i pasażera ok (mam 180cm wzrostu), na tylnych siedzeniach jest gorzej, ale porażki nie ma.
Przy sporych prędkościach słychać, po za tym jest ok.
Tutaj jest miód, spalanie w mieście lekko ponad 7 litrów a na trasie jeszcze lepiej. Aż chce się jeździć.
Nie serwisuje w sieci Volvo więc nie narzekam na ceny. W porównaniu z Fordem Focusem, bez różnicy. Ceny zbliżone.
Odpukać nic specjalnego się nie dzieje. Naprawiałem ogrzewanie tylnej szyby, oprócz tego reszta działa.
Zawieszenie będzie do zrobienia, ale w każdym aucie na naszych drogach coś się z nim dzieje. Bardzo możliwe, że za jakieś parę, paręnaście tysięcy kilometrów poduszka pod skrzynią.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 102KM 75kW [l/100km]

6,6