Ocena kierowcy - Volvo V40 I

marcmo, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 102KM 75kW
Rok produkcji 2003
Volvo V40 I 1.9 TD 102KM 75kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest dość dynamiczny jak na swoją skromną moc, ekonomiczny na długich trasach a i w mieście nie jest tragicznie. Jak bym nim nie jeździł to nie przekracza 8l/100km, rekord w trasie to przejechane 1075km na 59 litrach czyli 5,49l/100km
Przeniesienie napędu : Wymiana koła dwumasowego - w ASO koszt 3400zł ale warto jeśli zawodzi
Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony jest jednak dla mnie odrobinę za małe i ma o ok 40-50KM za słaby silnik.
Doskonale sprawuje się w przedziale obrotów 2200-3500. Żółwiowaty do 2000. Spędziłem tym samochodem 3 tygodniowy urlop podczas którego zrobiłem 5700km i jazda z tym silnikiem to czysta przyjemność.
Generalnie nie sprawia problemów, biegi wchodzą jak w masło z lekkim oporem, czasem nie trafiam trójką ale to tylko przez pośpiech.
Najlepiej zachowuje się kiedy jest lekko obciążony, np. 3 osoby + bagaż, w przeciwnym razie tył lubi podskoczyć na wybojach. Generalnie jest twardy ale ja takie lubię!
Słupki z przodu trochę przeszkadzają ale jest do zniesienia.
Jak to w Volvo - wszystko jest tam gdzie tego potrzebujesz!!
Długo trzeba czekać na ciepło, szczególnie w zimę ale to wina intercoolera. W dieslach to norma. Ogólnie wszystko działa jak należy, czasem trudno odparować tylne szyby bagażnika ale da się - trzeba być cierpliwym.
Tu jest mały problem, a właściwie duży - ja jestem duży i jak siedzę za kierownicą za mną jest mało miejsca, nawet dla dziecka w foteliku!
Jak na diesla cichy ale dla mnie ciut za głośny.
Na paliwo wydaję ok 300zł miesięcznie, przejeżdżam ok 1200-1500, jest na prawdę nieźle. Ceny części oryginalnych są wysokie ale da się kupić zamienniki inna sprawa że w serwisie bywam tylko na przeglądach, jedyna poważna naprawa uwarunkowana była dużym przebiegiem i zużyciem sprzęgła i koła dwumasowego.
Trochę za drogie części mogą odstraszać jednak atmosfera panująca w aucie wszystko rekompensuje.
Zdarzają się drobne usterki typu pęknięcie jakiegoś plastiku, przepalenie żarówki kokpitu lub odpadnięcie lusterka prawego albo sparciała uszczelka anteny lub zablokowana tylna wycieraczka. Mimo wszystko są to tak drobne sprawy z którymi radzę sobie sam że nie są dużymi problemami.
Przez ponad 70tys km jakie zrobiłem tym autem nigdy nie spowodowało opóźnienia w podróży ani nie wymagało nagłej naprawy - po prostu tankuję i jeżdżę!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 102KM 75kW [l/100km]

6,2