Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Przemek P, 11 lat temu
Silnik 1.9 TD 95KM 70kW
Rok produkcji 2000
Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto ma swoje lata oraz zrobione +250 000km - nie ma nawet śladu rdzy. Dla mnie to szok! Wcześniej miałem Focus\'a i Megane - oba gniły na potęgę.
Układ elektryczny : Stosunkowo często palą się żarówki obrysów (u mnie po jednej co 2-3miesiące) - koszt żarówki 90gr.
Zawieszenie : Wymiana amortyzatorów? Kup firmówki (jedne z najdroższych) - tanie się sypią - ale to pewnie wina producentów zamienników na nie V\'ki
Inne : Jazda V4-\'ką grozi umiłowaniem marki Volvo już na zawsze. Możliwe, że tak jak ja nie będziesz chciał z niego wysiadać!
Gdy będę kiedyś zmieniał samochód - na pewno będzie to Volvo!
Podstawa to jeździć spokojnie zanim silnik nie osiągnie normalnej temperatury pracy. Hamowanie silnikiem nie ogłuszy kierowcy jak w większości innych samochodów na rynku.
Bardzo dobrze sprawująca się skrzynia. Nic się nie blokuje, nic nie wiesza. Tulejki wybieraka kosztują grosze. Żyć nie umierać.
Auto jest bardzo zwinne i zwrotne - sam nie mogłem uwierzyć, że spokojnie nawracałem V40\'ką \"na raz\" tam gdzie Megane w Coupe się nie mieściło. Zimą doskonale trzyma się drogi, wspaniale zachowuje się na zakrętach.
O ile miał ktoś do czynienia wcześniej z marką Volvo - wie, że deska rozdzielcza jest bardzo wysoka (ze względów bezpieczeństwa). Ogranicza to trochę widoczność - ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko \"pod ręką\" jak to mówią. Nie wiem czy da się lepiej rozplanować wnętrze samochodu. Jedno jest pewne - w tym samochodzie nie będziecie szukać gdzie jest włącznik czegokolwiek. Bagażnik jest wspaniały, w tym aucie przewiozłem już wszystko.
Wentylacja doskonała. Szyby odparowują bardzo szybko. Jedyni minus jest taki, że na ciepłe powietrze w zimie trzeba poczekać stosunkowo dłużej niż w samochodach innych marek.
Wygodniej było mi chyba tylko w Volvo 850. Mam wystarczająco dużo miejsca jako kierowca. Minusem jest to, że jestem osobą dość wysoką i nie zostawiam za dużo miejsca na nogi pasażerowi za mną.
Dobre wygłuszenie. Działające w dwie strony. Aspekt, o którym nikt nie wspomina: Lubię głośno słychać muzyki - ale nie chcę być kojarzony z Agrotuningowcami w Golfach. Z V\'ki mało co słychać na zewnątrz - dla mnie to ogromny plus.
Przy zachowaniu wysokiej kultury jazdy to auto jeździ chyba na powietrze! Części i osprzęt silnika są bardzo tanie - ze względu na silnik Renault. Rozrząd wymienią w każdym nieautoryzowanym serwisie Renault! Porządnie (bo na co dzień robią tylko te silniki) i za śmieszne pieniądze.
Volvo zawsze było ekskluzywną marką. V40 jest bardzo udanym modelem. Pokuszę się o stwierdzenie, że w tych pieniądzach nie ma szans kupienia czegokolwiek co sprawowało by się lepiej.
Trzeba zaopatrzyć się w żarówki do obrysów zewnętrznych - stosunkowo często się palą.
Nic się nie dzieje - wystarczy przestrzegać terminów wymian oleju, pasków, rozrządu. Auto zrobiło +250kkm i pewnie drugie tyle zrobi z palcem w wydechu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 95KM 70kW [l/100km]

5,6