Ocena kierowcy - Volvo V50

Jakub Wach, 7 lat temu
Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Volvo V50 2.0 TD 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto bardzo przyjemnie się prowadzi, nie nudzi i nie męczy.
Układ elektryczny : Klimatyzacja
Karoseria : Odklejające się lusterka :)
Już oceniałem tutaj to auto, ale zrobię to ponownie. Auto jest wporządku, tanie w utrzymaniu. Jednak nie jest bez wad, a jakość jego wykonania nieco odbiega od "prawdziwego" Volvo. Mimo wszystko jak za tę cenę myślę że jest to dobra alternatywa dla wszelkich audi a4 czy innych wynalazków.
Silnik to HDI francuski. Niby nie jest problematyczny, jednak ma swoje kaprysy, a to szarpie, a to kopci. Trzeba o niego dobrze dbać, regularnie wymieniać oleje, filtry, a napewno posłuży długie lata.
Tu muszę dopisać o sprzęgle. U mnie okropnie szarpie, a podobno dwumasa jest dobra. skrzynia ma fajne przełożenia, niskie biegi są krótkie co moze utrudniać ruch w zakorkowanych miastach, ale da się przyzwyczaić.
Co do zawieszenia jest to ford, więc wymiana jest tania, a samo zawieszenie sprawia że auto jest całkiem wygodne, nie tracąc przy tym na prowadzeniu.
Jest wporządku. Auto jest krótkie jak na kombi, wszędzie da się wjechać.
Wszystko we wnętrzu jest pomyślane, tutaj widać pracę speców z Vovo.
Jak to Volvo, szybko grzeje, szybko chłodzi. Jednak elektronika sterująca nie jest już szwedzka a francuska, i ona sama lubi płatać figle. Raz chłodzi na max, raz grzeje. Ale to są usterki elektroniki. PS polecam wymienić samemu filtr kabinowy, niezapomniane wrażenia!
Muszę wypośrodkować. Kierowca i pasażer z przodu mają pole do popisu, jednak z tyłu miejsca jest ekstremalnie mało. Tutaj też napiszę o schowkach, brak jest ich w środku, nie ma gdzie położyć telefonu, portfela czy jakiś drobnych, tu ktoś nie pomyślał.
Tu pochwalę autko. We wnętrzu jest naprawdę cicho i przyjemnie. Nie można się doczepić.
Jak to diesel, mało pali i mało kosztuje.
Wygrywa z innymi małymi kombi na rynku.
Jeśli ktoś dba o auto, zapobiega, to nie sprawia ono problemów. Wystarczy o jeden raz częściej zawitać u mechanika.
Z winy mechanika, ale przydarzyła mi się sytuacja, gdzie skasowano mi wszelkie powiadomienia o błędach. Komputer nie pokazywał nieszczelnego turbo i innych rzeczy. Jednak to wina mechanika który wykasował te komunikaty. Uważajcie kto zajmuje się Waszym autem!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 136KM 100kW [l/100km]

6,7