Ocena kierowcy - Volvo V50

Rok produkcji 2011
Volvo V50 2.0 D3 150KM 110kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny i oszczędny
wahałem się miedzy doskonale a dobrze ale żeby nie przesłodzić stawiam 4+
Silnik D3 to drugi (po Volvo D5) silnik diesla jaki moge polecić. Elastyczny, szybko się zbiera a przy tym bardzo oszczędny. W porównaniu do 2.0 145 KM to bomba. Bardzo oszczędny.
DO doskonałości pewnie trochę brakuję ale jest ok
Poprzednie Volvo to było też V50 z 2007. Nie wiem co zrobili w tym (2011) modelu ale zawieszenie jest bomba - jak nie Volvo :-). Mikstura komfortu i sztywności z przewagą tego drugiego. W połączeniu z silnikiem jest fan z jazdy.
Właściwie bez uwag za wyjątkiem jednej: pochylenie przedniej szyby jest takie, że lewy słupek A przy skręcie w lekki lewy łuk dosyć dobrze utrudnia widocznośc
Wszystko fajnie ale wkurzają mnie te przyciski na konsoli centelnej za małe i nieczytelene choc ładne :-) ale nipraktyczne. Włączenie podgrzewanej szyby tylnej, recyrkulacji czy kierunku nawiwewu to na bank szukanie odpowiedniego przycisku a więc oderwanie wzroku od jezdni.
KLimatyzacja wolno schładza ale po odpowiednim czasie jest ok. Ponoć jest tam jakiś ekologiczny układ sterowania klimą
Z przodu jest ok a nawet bardzo ok. Z tyłu gorzej i pewnie dobrze będa się tam czuły co najwyżej niewyrośniete nastolatki
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby w kompakcie mogło być lepiej. Nawet podczss przyspieszania słychać tylko fajne mruczenie. Do 180 km/h można rozmawiac prawie szeptem.
Zyycie paliwa bardzo niskie jak na mój styl jazdy i moc jaka ofruje auto. Przeglądy co 30 tys km ale w ASO płacimy za nie jak za zboże. Nadzieją jest bezawaryjnośc auta. Do tej pory (50 tys) za wyjątkiem przeglądu (30 tys. km) nic nie musiałem naprawiać czy poprawiać
Z doświadczenia z Volvo: drogi zakup, drogie przeglądy ale brak konieczności wykonywania poważnych czy czasami jakichkolwiek napraw w połączeniu z wysoką ceną odsprzedaży: jest dobrze
Brak jakichkolwiek usterek (50 tys. km)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D3 150KM 110kW [l/100km]

5,7