Lista ocen Volvo XC60 I SUV 2.4 D5 215KM 158kW 2009-2013 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miazek
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Silnik (5 cylindrów) robi naprawdę wrażenie - osiągi, elastyczność, reakcja na gaz, chęć do pracy na każdych obrotach i co najważniejsze - brak turbodziury. Przyjemnie bulgocze przy mocnym wciśnięciu gazu i trochę przypomina dźwiękiem jednostki 6-cylindrowe. Nie potwierdzam kłopotów z dostawaniem się paliwa do oleju silnikowego z powodu rzekomych kłopotów z filtrem cząstek stałych. Żadnych ubytków, żadnych dolewek. Zimą silnik po odpaleniu nie...
~Andy
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Sam silnik jest O.K., dobrze się zbiera (szczególnie po dodaniu tego fabrycznego tuningu). Wadą jest spora turbo - dziura w dolnym zakresie obrotów. Jest tylko jedno DUUUŻE ale... po 30 tyś wymieniono mi CAŁY silnik z powodu sfalowania powierzchni bloku silnika (i wycieków płynu chłodniczego), a po 60 tyś znowu wymieniono mi CAŁY silnik, tym razem z powodu popękania tulej oraz kolejny raz wycieku płynu chłodniczego. Dwie wymiany silnika w...
~User
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
215 KM + AWD dawały frajdę, jak na swoją masę i opływowość stodoły auto zbierało się sensownie. W pierwszej chwili przyjemny warkot 5 garów jednak na dłuższą metę, szczególnie w trasie męczący dźwięk, na co pewnie ma też wpływ słabe wyciszenie auta. Mechanicznie trudno się przyczepić, ale jeździłem autem rok, więc to pewnie za krótko, żeby trafić na jakieś problemy. Po zakupie wymiana rozrządu + serwis olejowy i potem rok bez problemów.
~andrzej 49
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Niewiem od czego zacząć: tylko 26000tys km a samochód już cztery razy jedził lawetą!!!!!!!!!!! K....rwa zapłaciłem za niego ponad 200000pln.Dwa razy tracił moc i już jest po wymianie turbiny.Raz miał zwarcie i z pod deski leciał dym.Potem ucichło i okazało się że kable od podgrzewania siedzeń były liche.Może za dużo dowaliłem wyposażenia.Miałem wcześniej Bmw x5 i przejechałem 300tys bez większych problemów.
~Tomek
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Samochód bardzo dobry .przejechane mam 50 000 km. Niema problemów z filtrem cząstek stałych i innymi przez niektórych pisanymi usterkami. Jak każdym samochodem trzeba jeździć trochę w trasy wtedy te usterki nie istnieją wszystko się wypala. Samochód kupiłem z mocą 205kM w serwisie podniosłem moc o 20kM czyli jest 225kM i moment 460Nm. Polecam ten zabieg. Jest znaczna różnica przy wyprzedzaniu.
~lukiwloc
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Jest dobry, prędkości nie czuc ale troche mocy brakuje przy wyprzedzaniu, dzwięk silnika piękny gdy się wcisnie piedał do podłogi, fajny auto ogólnie, płynie po drodze, narazie dopiero miesiac jezdze, na dluzszej trasie do Niemiec brak zmeczenia, ale jest troche za duze na te male dziurawe drogi, jesli jest droga wymiarowa to mozna sobie smialo poszalec
~volvo
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Silnik został wymieniony na drugi jeszcze na gwarancji. Serwis nie udzielił odpowiedzi dlaczego wymiana była konieczna ale dobrze, że miało to miejsce jeszcze na gwarancji. Wymieniłem już dwie turbosprężarki, niestety już po gwarancji. Czekam co jeszcze może się popsuć. Nie polecam.
~Ppaszek
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
D5 AWD jakoś większych zastrzeżeń nie mam ale miałem nadzieję, że będzie mniej podatny na zmianę spalania w zależności od stylu. Jadąc autostradą 90- pali 5,9-6,2 140- 10-12. Duże zmniejszenie w zimię gdy zacząłem używać podgrzewacza bloku silnika.
~volvorulez ;)
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Polecam dokupić nowsza mape w serwisie, bo 205 koni sie muli troche a 10% więcej daje dużo , skrzynia się lepiej zbiera, auto spala średnio ok 1.5 - 2 litry na 100km mniej, teraz ok 8.5 -9 wiec na 230 koni i 1.8 tony to nawet nawet ;)
~Greg
SUV 2.4 D5 215KM 158kW
Silnik wraz z tuningiem software\'owym daje temu autu fajnego kopa. Przyjemnie wyprzedza, a kick down daje taką radochę, że nie jestem w stanie opanować się i oszczędzać paliwo. Jazda tym jest super.
Volvo XC60 I SUV