Lista ocen Volvo XC90 I 2.9 T 272KM 200kW 2002-2006 (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
SUV 2.9 T 272KM 200kW
Drogi w utrzymaniu. Spalanie duże (20l/100km w mieście i 15l/100km poza miastem). Ale to można \'obejść\' instalacją gazową. Niestety przy tym przebiegu koszty napraw robią się spore. Skrzynia nieprzystosowana do tej mocy silnika = remont. Maglownica nieprzystosowana do tej masy = remont, problemy z pompą wspomagania, komputerem silnika (błąd konstrukcyjny), stosunkowo delikatnym (jak na tą masę) zawieszeniem. Rocznie to wypada prawie ok....
~Kris
SUV 2.9 T 272KM 200kW
Oczywiście kazdy powie że jak się zdecydowałem na taki silnik to powinienem się liczyć z kosztami ale średnie spalanie w mieście 17-17,5 l, trasa przy spokojnej jeździe 14 l, ostatnio jak się pospieszyłem autostradą z Poznania do Warszawy, to po dojeździe do stolicy od razu mussiałem tankować, uważam że silnik jeżeli chodzi o paliwożerność dorównuje V8
~Garland
SUV 2.9 T 272KM 200kW
Nie istnieje (ekonomiczność znaczy ani łatwość utrzymania). Ciągle coś trzeba naprawić. Mówią mi - pewnie dużo pali - odpowiadam - biorąc pod uwagę inne kaszty to spalanie jest praktycznie pomijalne w ogólnym rozrachunku.
~Garland
~ireneusz
SUV 2.9 T 272KM 200kW
Kto chce komfortu, napędu na 4 koła i bezpieczeństwa nie bardzo znajdzie ekonomiczność. Choć i tak auto pali najmniej w porównaniu z innymi tej klasy ; BMW X5, TUAREG, CAPTIVA. SANTA-FE .
~lo9l
SUV 2.9 T 272KM 200kW
Skarbonka ! Awaria skrzyni czy haldexu to naprawy w tysiącach - kilku !
~jamaxiu
14mil/gal miasto 21mil/gal autostrada. Na 2 tonowe auto to nie jest najgorzej