Jeep Cherokee - dla indywidualisty z tradycją

O modelu Jeep Cherokee w najnowszym wydaniu można pisać długie tyrady zarówno pochlebne, jak i ganiące. Chodzi oczywiście o stylistykę, którą można kochać lub nienawidzić - pośrednie stany są bardzo rzadko spotykane. Jedno jest pewne - auto prezentuje się nietypowo i z pewnością wyróżnia się spośród innych samochodów na rynku. Jeep wykazał się ogromną odwagą, gdyż zrewolucjonizował legendarny model obecny na rynku od 1984 roku.

Wśród ekskluzywnych elementów indywidualizacji Cherokee 2014 wymienić należy akcesoryjne obręcze kół z lekkiego stopu o średnicy 17 i 18 cali, dodające sportowego i eleganckiego wyglądu, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne w zgodności ze standardami marki Jeep. Interesujące są także aplikacje na maskę silnika Black Hood Decal, stworzone specjalnie dla nowej generacji tego pojazdu.

Gama akcesoriów Mopar dla nowego Cherokee obejmuje także nadające „bojowego", off-roadowego wyglądu lakierowane na czarno stalowe relingi progowe oraz belki dachowe. Relingi służą ochronie podwozia na ekstremalnych szlakach terenowych a belki ułatwiają przewożenie rowerów czy desek skibordowych podczas wypraw plenerowych."

Przejdźmy teraz do cen. Podstawowa wersja modelu Jeep Cherokee w wariancie Longitude z silnikiem 2.0 140 KM z 6-biegową skrzynią manualną i napędem na przednią oś kosztuje 139 900 złotych. Wersja z napędem na cztery koła Jeep Active Drive I kosztuje już 153 900. Bardzo ciekawie wygląda oferta z silnikiem o mocy 170 KM, automatyczną 9-biegową skrzynią i napędem 4X4 - za wariant Longitude zapłacimy 169 900 zaś za wersję Limited 199 900 złotych. Warto również zwrócić uwagę na model w wersji Trailhawk z silnikiem V6 3.2 litra o mocy 272 KM z 9-biegowym automatem i napędem Jeep Active Drive II. Auto w tej wersji kosztuje 193 900 złotych.

Gdyby nie stylistyka, która nie jest dla każdego, można by powiedzieć, że Jeep Cherokee to idealna alternatywa dla mniejszego i w niektórych aspektach niedopracowanego Compassa oraz większego (nie każdy potrzebuje tyle przestrzeni) Grand Cherokee. Mamy napęd na cztery koła, liczne systemy wspomagające jazdę w terenie, świetne zawieszenie, ładne i dopracowane wnętrze, bogatą listę wyposażenia opcjonalnego oraz przyzwoite silniki. Jedno jest pewne – nie należy tego auta oceniać po pierwszym kontakcie. Należy się do niego przekonać, oswoić ze stylistyką i cechami szczególnymi, a z pewnością Jeep Cherokee zyska przy bliższym spotkaniu.

Dodano: 9 lat temu,
autor: Kamil Rogala,
zdjęcia: Fiat Chrysler Automobiles
Zobacz inne artykuły
Bezpieczeństwo w Mazda CX-60 – czyli systemy wspomagające i ochrona
Chcesz poczuć się jak właściciel ponad 3000 aut, których nie musisz naprawiać ani ubezpieczać? Takie rzeczy tylko w Traficarze
Okazje ze Stanów mogą być pułapką, ale nie muszą. Oto, jak sobie z nimi radzić
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .