Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan (408) - Silnik

Na liście zabraknie 309 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamillo1824
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik świetny, oprócz wymiany podstawowych elementów tzn oleje, filtry bez większych problemów, co prawda auto jest leciwe i niektóre części po prostu się skończyły, , kręcę czasami nawet do odcięcia, nie miałem jeszcze przypadku żeby mi odmówił posłuszeństwa na trasie, odpala nawet przy -20.
~sly
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
Silnik 2,4 JTD 150 KM to taki który ten samochód chyba powinien mieć :) Odpowiednia moc, fajny moment obrotowy, fajny gang silnika podczas wkręcania na obroty. Jest czym pojechać a zarazem nie odwiedzasz bez przerwy stacji paliw. Jak dla mnie mógłby ciszej pracować na wolnych obrotach.
~tylluan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Samochód zakupiłem z przebiegiem ok 300kkm. Jesli ktoś dbał o ten silnik, tj. 2,4JTD, to motor sie pieknie odwdzięczy. Bardzo dobry silnik. Jedyne to turbina, zmienna geometria lubi sie przycinać, dlatego, koniecznie, czasem trzeba było auto pożądnie przegonić. Ale silnik oceniam na 4+
~drspeed drspeed@wp.pl
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Jest dobrze, ale przy tej mocy i pojemności lekko rozczarowuje. 1996 Celica odjeżdża bez szans na dogonienie (nie mam pełnej mocy?). Najlepszy zakres obrotów to 5000-6500, czyli dość wąski, poniżej nie ma tragedii, powyżej wymięka na dwóch ostatnich biegach. Dźwięk niczym Ferrari Dino.
~BiG_G
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Pierwszy silnik z common rail w seryjnie produkowanym aucie, bije o łeb pompowtryski VW czyli TDI. Generelnie do ideału tutaj brakuje tutaj troche momentu od dolnego zakresu natomiast do w miarę sprawnego poruszania się spisuje się dobrze. Jeśli ktoś mocniejszych wrażeń to polecam 2,4 JTD.
~xd
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Jak na te 144 KM auto ociężałe, trzeba wysoko kręcić, poniżej 4000 rpm nie ma co zaczynać rozmowy, a poniżej 2500 to w ogóle nie jedzie. Jak chcesz cieszyć się przyspieszeniem to niestety robi się wir w baku (wiem - Alfy nie kupuje się dla oszczędności, ale bez przesady). Moc dopiero ujawnia się na trasie.
~Toerag
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silnik swietny, super sie wkreca, kreci bardzo wysoko co daje pewnosc szybkiego i pewnego wyprzedzania. Trzeba o niego zadbac, denerwujace "falujace obroty", trzeba czyscic przepustnice i regularnie wymieniac pasek rozrzadu. Ogolnie naprawde super silnik, zrobilem 60k i nigdy nic sie nie stalo.
~ALfa
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
polecam 156 z gamy silnikowej tylko 2.0 lub 2.4(gdy nie ma kasy na paliwo) natomiast realnie patrząc silnik 1.6, 1.8 palą tyle samo co 2.0(8,5l/100km) a osiągi to dystansniędzy nimi, ogień to 2,5 i GTA ale spalanie 18litrów to przesada jednak w swojej klasie niema równych nawed BMW odpada :-P
~Nigdy więcej Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
120000 km - samochód regularnie serwisowany , już na pierwszym przeglądzie zgłaszane nieprawidłowosci w pracy silnika, lecz zignorowane przez serwisy (nie tylko jeden serwis) ich zdaniem były one normalne. Skutek: 120000 km i dziurawe tłoki, powyginane zawory , silnik do kapitalnego remontu.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Dałbym 3+ dosyć głośna praca, do miasta troche słabe osiągi, ciągnie tylko przez chwile, gdy zalaczy sie turbina. Na trasie elastyczny wystarczy wcisnac pedał w podłoge no ale rakieta to to nie jest, zreszta to tylko 105 koni. Maximum na paliwie nitro shell ~190 km/h.
Alfa Romeo 156 I Sedan