Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan (408) - Silnik

Na liście zabraknie 309 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Noriaki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik można ocenić na dobry. Pomimo stosunkowo niewielkiej mocy 105 koni mechanicznych spisuje się całkiem dobrze. Przy wyprzedzaniu pomaga turbina, która wprost "ciągnie" autko do przodu. Do tego jest to dość mało awaryjna jednostka.
~SSHAM
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Zbyt słaby na to auto. Z nissanem micrą 55 konną alfa nie miała szans mimo tych 120 koni. Pracowała bardzo ładnie i na benzynie i na gazie nie odczuwałem różnicy podczas jazdy czy poruszałem się na LPG czy na PB ale to zaleta sekwencji za 3000zł :)
~Logun
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Mocna jednostka, ale w wąskim zakresie obrotów. Piękne brzmienie. Wady to słaba elastyczność, poniżej 3000 obrotów nie ma praktycznie mocy, co w sumie nie ma większego znaczenia bo dźwięk i skrzynia skłaniają do wyższego kręcenia silnika.
~galaktycznosc@gmail.com
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
To jest to co najlepsze w tym pięknym stworzeniu ... Mruczy tak, że nie można tej maszyny nie kochać. Moc, kultura pracy, elastyczność - wszystko na celujący. Na trasach rzadko kto mnie wyprzedza (ca raz na 400km), głównie audi ski i bmki mki.
~yeti15@poczta.onet.pl
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Podoba mi się to terkotanie dieselka, jest przyjemne dla ucha. Z dynamiką nie ma żadnych problemów. Do wyprzedzania silnik doskonale się nadaje. Co prawda może na 1/4 mili by się nie sprawdził, ale w warunkach normalnych jest to udany silnik.
~Dawid
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Silnik dopkuki chodzil to bylo wszystko ok Silniki tragedia kto wymyslil twinsparka te silniki to jak chinskie zabawki jednorazowki jak alfa to tylko disel.Alfa nie lubi gazu moje auto po zalozeniu gazu padlo po 500 km tragedia a bylo serwiosowane w ASO
~bbbbbbbbbbbal
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
2 litry 155 koni, ta elastyczność, przyśpieszenie naprawdę obiektywnie nie ma sobie równych ( wieloma autami jeżdziem z tym potencjałem np. aqdi 1.8 T, bmb 323, nowa honda 2.4 190hp, ) porównajcie naprawdę alfa wygrywa, a w teście łosia to jest nr 1 dla alfy
~judyta
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
mam to autko i musze powiedzieć ze jestem wręcz zachwycona-jest cichutka, bardzo ładna, w standardzie skóra, klimatyzacja, poprostu zakochałam sie od pierwszego spojrzenia-owszem duzo pali ale przeciez na takie drobnostki trzeba przymykać uwagę:)
~rafax
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
silnik wymaga częstych dolewek oleju oraz terminiqwych zmian,po wymianie oleju należy uważać na pierwsze kilometry użytkowania ponieważ silnik wtedy lubi sie popsuć -głównie panewka na trzecim cylindrze.Elastycziość oraz praca silnika.
~David99
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
hmm... co do silnika to jest malo wytzrymaly bo moj po 94 tys. stracil jeden tlok a z silnika zostaly tylko pekniety blok ,uszkodzona glowica, poprostu niebylo co naprawiac ale czytajac inne opisy to chyba niejeste sam z takim problemem
Alfa Romeo 156 I Sedan