Lista ocen Alfa Romeo 159 (192) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 162 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Obniżam jedną gwiazdkę za pękające prowadnice sprężyny pedału sprzęgła. Mnie strzeliła i wiem, że nie jestem w tym sam. Usterka nie jest poważna, bo można z tym jeździć i nic się nie dzieje natomiast przyzwyczaić się trzeba do delikatnego wyczuwalnego pod butem skoku podczas odpuszczania pedału.
~Adwenture
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Od 3 lat użytkowania 159 a poprzednie GT przez 2 lata drobne usterki to takie: raz nie przez 3 min nie mogłem załączyć klimatyzacjii - raz przez łącznie 5 lat użytkowania pojazdów ale tu jest moja wina bo na panel wyslalem wodę ale zaraz później delikatnie suszarka i wszystko do tej pory ok
~Roger Syd Barrett
Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Od zakupu nie działa mi otwieranie bagażnika w podsufitce. Nie miałem jeszcze czasu się tym zająć, więc nie wiem ile z tym pracy. Do tego co jakiś czas wyskakuje i sam znika błąd systemu utrzymującego pojazd na wzniesieniu po odpuszczeniu hamulca. Wiosną zaczął wariować termometr, ale sam się naprawił.
~Alfick
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Nie ma tragedii, choć trochę drobiazgów było: małe problemy z EGR (założona podkładka), wymiana płynu wspomagania i zbiorniczka, mała poprawka lakiernicza, wymiana scudetto, czujnika temperatury. Drobiazgi. Z większych problemów niestety nierozwiązywalnych - stuk podczas zmian biegu, ale TTTM.
~mac
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
I tu niestety rozczarowanie - już po 100 km pierwsza wizyta w serwisie - rozpadł się uchwyt amotyzatora tylnej klapy... a zaraz potem stuki drzwi (ponoć wadliwe bądź zle wyregulowane rygle zamków) i skrzypienie w dzrwiach... poza tym w jednych drzwiach brak śruby... Cała radość zakupu poszła w cholerę...
~Waldek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
podtrzymuje ocenę, choć już musiałem wymienic autoalarm ( nie jest to wada pojazdu autoalarm zamontowano u dealera) , oprócz tego wymieniają mi teraz element chyba w podszybiu bo skrzypi (nie jest to jakoś wybitnie upierdliwe ale w samochodzie za 120-130 tys zeta to żenujące), oprócz tego jest naprawdę OK
~Alfa
Sedan 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
W deszczowy dzien raz miałem sytuacje ze szyby sie same otwieraly co chwile. Dlatego 2gwiazdki, porpstu nieporozumienie nie dosc ze wstyd przu sąsiadach to jeszcze samochod musial schnac z tydzien. Na szczescie tylko raz taka sytuacja miala miejsce, potem samo przezlo
~Ignacy
Sportwagon 1.9 JTS 160KM 118kW
Jak na razie największą bolączką auta jest wymiana żarówek. Kto to wymyślił, trzeba mieć naprawdę szczupłą, sprytną dłoń oraz anielską cierpliwość aby wymienić którąkolwiek z żarówek, aby nie wyjmować połowę części znajdujące się w pobliżu aut.
~Paweł
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Jak na razie poleciał czujnik położenia sprzęgła 140 zł,nieco szwankuje ponoć zawór sterujący ciśnienie paliwa w listwie wtryskowej ale nie odczuwam nic nadmiernie niepokojącego. Co będzie dalej zobaczymy na razie mały przebieg i stosunkowo młody.
~Jurand ze zbychowa
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
auto sie poprostu nie psuje jak ktoś pisze że musi wymienić opony po 40tys albo sprzegło po 200tyś i narzeka że to źle to on chyba nigdy nie jeździł dieslami nowego typu jak VW B6 2.0tdi czy Honda accord 2.2cdti Mazda 6 2.0CD to nowa Alfa wypada Najlepiej!