Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon (77) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Sportwagon 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
"Doskonale" to za mało powiedziane. Nie wiem co i jak Inżynierowie Alfy zrobili przy tym samochodzie ale prowadzi się nieziemsko. Mam wersję TI z obniżonym zawieszeniem, większymi felgami. Dużo ludzi pisze o swoch samochodach "przyklejone do drogi". Wiele prowadziłem, żaden nie był tak przyklejony jak Alfa. Układ kierowniczy perfekcyjny, cały czas wiadomo co się dziej z kołami. I przednimi, i tylnymi. Stałe 4x4 daje...
~diddy79
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Bardzo precyzyjny i sztywny i bezpośredni. Samochód jedzie jak po sznurku, a kierownica przekazuje co się dzieje na kołach. Wspomaganie jest takie delikatne - kierownica chodzi akceptowalnym z oporem. Samochód świetnie się prowadzi chociaż w dużej mierze zależy to od opon - na twardych gumach nienawidzi kolein. No i masa robi swoje - jak przesadzisz przód płuży. Najważniejsze jednak że auto przy nacechowanym sportowo układzie jezdnym i...
~Radek
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Gdy kupiłem Alfę okazało się, że popękane są 3 z 4 sprężyn. Pojechałem zamówić, a ponieważ jest to wersja TI, dostępne były tylko na zamowienie z Włoch.Czas oczekiwania 2 m-ce (COVID) i cena 960 zł za 1 sztukę na przód, o tył juz nie miałem śmiałości pytać. Kupiłem nowy komplet Eibacha za 714 zł!!! Jest nisko, nawet bardzo (10 cm), ale za to jak jedzie :) Wielowahaczowe zawieszenie robi robotę. Gdy wymieniałem sprężyny to wymieniłem górny...
~Karol
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
11/5.Samochód ,który w niemieckim teście jeśli chodzi o właściwości jezdne wygrał z BMW E90 (który jest absurdalnie drogi według mnie w porównaniu do 159 i tego co oferuje). Tu link dop testu https://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek .Ogólnie prowadzenie bajka mega sztywny ale zostawiający miejsce na komfort.Zawieszenie bardzo trwałe ale nie tanie w naprawach właśnie przez ten kompromis komfort-prowadzenie.
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Coś pięknego. Trochę twardo, ale jednak komfortowo. Na trasie jedzie jak przyklejona. Można zrobić 1000 km i nie jest się zmęczonym. Nie chce się wysiadać. W zakrętach super, chyba lepiej tylko w BMW w tej klasie, ale na prostej bezkonkurencyjna. Zawieszenie bardzo trwałe- bez porównania do poprzedników. Niestety trzeba uważać na koleinach bo można przytrzeć.
~de
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Poezja i dramat. Poezja: auto pięknie się prowadzi, znakomicie dobrana twardość, absolutny brak przechyłów w zakrętach, komfortowe resorowanie, genialna konstrukcja (polecam zobaczyć, jak wymyślono wahacze poprzeczne w tylnym zawieszeniu). Układ kierowniczy precyzyjny, mechaniczne wspomaganie nie robi gumy. Dramat: polskie drogi, auto jest nisko zawieszone.
~Andy
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Tutaj Alfa pokazała się z najlepszej strony. Przesiadłem się z BMW E39 530d, które do dzisiaj uważam za najlepsze autko, ale Alfa na zakrętach wymiata. Jeżeli szukasz samochodu toczącego się po drodze niczym wielka limuzyna to szukaj gdzie indziej. Alfa musiała znaleźć kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem i uważam, że spisali się na medal.
~krzysiek3452
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Prowadzi się genialnie. Jest bardzo stabilna, układ kierowniczy to coś za czym tęsknie jeżdżąc w pracy nowymi autami. Czuć czasami trochę dużą masę auta, ale jak na FWD jest bardzo bardzo dobrze. Podczas nie planowanego testu łosia (którym był pijany nastolatek wchodzący na jezdnię) uratowała mi i pieszemu życie.
~Mati_3miasto
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Mistrzostwo, praktycznie brak konkurencji w tej klasie. Przyczepność tego auta osiąga nieprzyzwoite wartości :D Nawet gdy ktoś jest w stanie się utrzymać za nami na prostej to jest to kwestia pierwszych 2 zakrętów i już oponent jest spory kawałek za nami. Duży plus równiez za hamulce... bardzo wydajne i odporne termicznie
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sportwagon
11,4
~pch@vp.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Jak widzie zakręt to przechodzą mi ciarki po plecach - gaz do dechy, adrenalina, uśmiech pełną gębą robią swoje. zawieszenie i sztywne podwozie prowokuje do agresywnej jazdy co może być niebezpieczne. minus - przy jedzie po wertepach mam wrażenie jakby zawieszenie z samochodem nie stanowiło całości ale może przesadzam
Alfa Romeo 159 Sportwagon