Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon (77) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał W
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Autostradowy samochód. Długie łuki z dużymi prędkościami-żadne problem. Ciasne nawroty-jedynie długość i masa przeszkadzają, żadnych przechyłów. Komfort gorzej-jest sztywno, na polskich dziurach daje popalić, to jedna z 3 wg mnie wad tego auta. Trwałość na 6 - 205kkm przebiegu i fabryczne zawieszenie.
~Krzychol
Sportwagon 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Idealny kompromis między komfortem a prowadzeniem. Kolejna pochwała dla włoskich konstruktorów. Nie widzę potrzeby modyfikacji zestrojenia zwieszenia. Plus za wysoką trwałość, pierwszy wahacz poddał się dopiero po przekroczeniu 100 tys. km po naszych "wspaniałych" drogach.
~Piotr
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Auto trzyma się drogi ponadprzeciętnie, rzekłbym rewelacyjnie. Zawieszenie wielowahaczowe (łącznie 8 szt.) sprawdza się idealnie, auto zakręty pokonuje jakby było przylepione do drogi. Relatywnie duże koszty naprawy, jednak zawieszenie, mimo, że aluminiowe, jest wytrzymałe.
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Zawieszenie, jego wszystkie elementy, zrobione są z taniego plastiku. Niestety, wśród zamienników części nie znajdzie się czegoś lepszego, niż oryginał. Często słychać stuki czy skrzypienie. Hamulce natomiast, zrobione są wieczek od margaryny.
~Adrian
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Najlepsza przednionapędówka jaką jeździłem. Bardzo dobrze trzyma się drogi pod warunkiem, że droga jest równa. Na wybojach przy wyższych prędkościach mpże zachowywać się nerwowo. Jeżdżę na kołach 18/225/40. 4-tłoczkowe Brembo ładnie hamuje.
~Patryk
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Prowadzi się precyzyjnie jednak samochód potrafi bardzo mocno szarpnąć na koleinach. Być może jest to powód szerokich opon. Ten samochód oduczył mnie prowadzenia kolanem podczas szukania czegoś w samochodzie, gdyż kierownicy po prostu nie utrzymam.
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Rewelacja!! Jezdzi jak przyklejona. Odkad jezdze Alfa, przestalem wrzucac dwojke na rondach i przy zakretach 90 stopni. Pieknie tlumi nierownosci, przede wszystkim bezszelestnie. Jest twarda i kola 17\'\' to moim zdaniem maksimum w Polsce.
~tosemjo
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Tu trzeba przyznać włosi się wykazali, auto prowadzi się bardzo dobrze, jeden z lepszych zawiasów, którymi podróżowałem, oczywiście jak na kombi, a to mój chyba 25 samochód. Fajny układ kierowniczy, bezpośredni, sztywny.
~Naber
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW
Dosc sztywne zawieszenie swietnie radzi sobie na naszych dziurawych drogach. W ciasnych zakretach doskonale trzyma sie drogi. Alfa w wersji Ti posiada obnizone zwieszenie ale w żaden sposob nie ujmuje to wygodzie.
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi, jak po przysłowiowym sznurku, robi wrażenie na łukach. Auto jest na prostych bardzo delikatne ale podczas wchodzenia w zakręt mam wrażenie sztywności. Nie ma tendencji do wychylenia.
Alfa Romeo 159 Sportwagon