Lista ocen Alfa Romeo (3414)

~Onuris
Alfa Romeo 166 III
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Jak na wyzsza srednia klase to uwazam ze niektore eement wyposazenia mogly by byl troche lepiej wykonane z trwalszych elementow, np stelaz wewnetrzny zaglowkow czy mechanizm zamykania schowka pasazera
~mp4
Alfa Romeo 147
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Kupując ten samochód, bałem się stereotypowych opinii o rzekomej awaryjności alf. Zupełnie niepotrzebnie. Przez cztery lata samochód nie zanotował żadnej poważniejszej awarii, i to pomimo przebiegu grubo ponad 200 tys. km. Silnik bliski ideału. Poza charakterystycznym dla diesli dźwiękiem, trudno znaleźć wady.
2,7
~Noriaki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Przyjemnie się nią jeździło, ale tylko wtedy, gdy jeździła sama, nie na holu. Częste awarie unieruchamiające samochód nie pozwalają lepiej ocenić całokształtu tego auta.
~Michał
Sportwagon 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Łamie stereotyp na temat awaryjności. Niezawodna. Ponadczasowa, absolutnie piękna i na zewnąrz i w środku. Poza drobnymi mankamentami auto doskonałe. Na co dzień spokojne, niepozorne. A jak trzeba to i pazury pokazać potrafi - zwłaszcza wersja TI.
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Proszę nie słuchać opinii osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z tą marką, lub posiadają niemieckie auta. To ludzie przekonani o wyższości niemieckich aut nad tymi.
~kamillo1824
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
świetnie się prowadzi, mało pali, nie jest zbyt awaryjne, za to zawieszenie i wykończenie wnętrza mogłoby być trochę lepszej jakości, trochę rudy podgryza tu i tam ale bez większych ognisk (największy problem przy klamkach przednich i przy przedniej szybie na dachu)
~Wujek_Hasan
Sedan 2.5 i V6 24V 192KM 141kW
Umieściłem moją ocenę pod sedanem, choć miałem wersję kombi, ponieważ jest tu więcej komentarzy i chciałem dodać swój obiektywny głos do wpisów typu "mruczy jak dzika kotka..." Myślę że będzie on bardziej przydatny dla osób chcących kupić to auto. Jeśli miałbym w skrócie opisać całokształt - to jest to samochód stricte sportowy ze wszystkimi tego zaletami i wadami. Na pewno budzi emocje, ale czasem również te negatywne.
~Paweł
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Przepiękne auto szczególnie wnętrze posiadam wersję sport plus, to czarne aluminium czarna podsufitka, sportowa kierownica,czerwone obwódki zegarów nawigacja robią niesamowite wrażenie, dobrze wykonane porządne materiały. Nie chce się wysiadać.
~MARKUS C20XE
Alfa Romeo 156 II
Kombi 2.4 JTD 175KM 129kW
Generalnie problemy z osprzętem silnika, czy przeniesienia napędu (bolączka 2.4 20v) auto rekompensuje dynamiką, przyjemnością z prowadzenia, nietuzinkowym wyglądem, przyzwoitym spalaniem w kaetgori moc/zużycie, ale przedweszytkim stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia, audi a4z 2004 roku czy e46 z 3.0l diselm nie jest osiągalny w tym przedziale cenowym. Alfa tym samym wg mojej opionii nie odbiega od konkurentów. Chociaż nie jest to...
3,3
~bizoonix
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Auto jak na swój wiek ładne wizualnie, dobrze się prowadzi - pewnie i komfortowo. Silnik - rewelacja, dynamiczny i ekonomiczny. Lekko ponad 1200KM na zbiorniku robi wrażenie - tym bardziej, że wskazówka sięgała 160.