Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Tomek, 10 lat temu
Rok produkcji 2012
Audi A3 8P Sportback 1.6 102KM 75kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto świetnie trzyma się drogi.
Mimo drobnostek uważam, że jest to świetny samochód. Przed kupnem oglądałem i jeździłem innymi samochodami (Golf, C4, Corolla, Qashqai) i tylko A3 mnie przekonało.
Znam ten silnik z wcześniejszego samochodu. Nigdy mnie nie zawiódł, mam nadzieje, że tak będzie i w tym przypadku. Jeśli ktoś nie szaleje na drodze to jego moc w zupełności wystarczy. Mały problem zaczyna się podczas wypadów w góry. Trochę brakuje mocy zwłaszcza przy włączonej klimie, ale jakoś szczególnie to nie przeszkadza. Miałem możliwość kupna wersji 1.4 tsi, ale silnik 1.6 jest bardzo trwałą jednostką. Jeśli komuś zależy na bezawaryjnej jeździe szczerze polecam.
Ogólnie bardzo dobrze. Czasem ma problemy ze wstecznym, ale to nie jest wielki problem.
Auto świetnie trzyma się drogi. W trakcie zimy trzeba się było mocno się postarać, aby włączył się ESP. Trochę twardo, ale z tym trzeba się liczyć.
Z przodu jest świetnie. Do tyłu niezbyt dobrze(Przez niewielką szybkę dużo nie widać), ale są czujniki parkowania, które już nie raz się przydały.
Doskonale zaprojektowane wnętrze, wszystko na swoim miejscu. Jedynym mankamentem jest niewielka ilość schowków, ale da się przeżyć.
Ogrzewanie działa bardzo szybko. Chłodzi doskonale (dwustrefowy klimatronik)
Z przodu bardzo dobrze. Mam 180cm więc ogromnych przestrzeni nie potrzebuję. Z tyłu miejsca jest wystarczająco, do tej pory nikt nie narzekał. Jasna tapicerka jest bardzo miła dla oka.
Spodziewałem się większej ciszy. Nie jest źle, ale odgłosy z nadkoli(w trakcie deszczu) czasem mnie drażnią.
Spalanie całkiem przyzwoite, na trasie jeśli jedzie się z prędkościami ok. 100 km/h można zejść poniżej 6l, kilka razy udało mi się zejść do 5,3 l - jazda na emeryta. Podczas wypadu w góry na dystansie 1300km przy włączonej klimie i straszliwym upale średnio 6,3 l. W mieście przy dużych korkach ciężko zejść poniżej 10, ale to normalne. Miałem okazję przez kilka dni jeżdzić nowym Passatem 1.6 tdi i spalił mi 12, więc Audi sprawuje się naprawdę nieźle. Przeglądy są co 30 tys.km lub co 2 lata, więc jeszcze nic nie mogę powiedzieć.
Tworzywa użyte we wnętrzu bardzo dobrej jakości. Uważam, że były to dobrze wydane pieniądze. Warto twardo negocjować, wtedy można liczyć na fajne upusty.
Na początku pojawiły się jakieś dziwne odgłosy na biegu jałowym. Panowie w serwisie nie wiedzieli co to jest, ale po 200 km to minęło. Jak później stwierdzili \"musiało się ułożyć\". Poza tym nic więcej się nie działo.
Nic się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]