Audi A3 8P Sportback - Oceń swoje auto

Benzynowe Benzynowe
Diesla Diesla
Ukryj

Oceny Audi A3 8P Sportback

5% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 10.01.2015 przez

Jestem posiadaczem tego auta od nowości. Postanowiłem podzielić się z Wami moją opinią... Minęło już kilka ładnych lat jak jeżdżę moją A3 Sportback 1.9 tdi. W tym czasie z usterek nie związanych z eksploatacją padł jedynie zawór EGR. Nic więcej się nie działo. Czytałem różne opinie i ludziom przeszkadza, że diesel, że za głośno. Moim zdaniem jest w miarę cicho! Silnik rewelacja, co z tego, że nie jest to CR czy jakaś najnowocześniejsza konstrukcja. Chodzi jak zegarek! Ale trzeba o niego dbać - olej co 12 tysięcy i nie dawać po garach gdy nie jest rozgrzany! Odpłaca się tym, że po 200000 chodzi dalej idealnie, trzyma obroty i jestem zaskoczony - bo chodzi jak nowy! Części zamienne - korzystam tylko z oryginałów, drożej wychodzi ale auto odpłaca, że chodzi super! Po tylu kilometrach w środku super, dalej nic nie trzeszczy, plastiki spasowane, żadnych stuków, itd. Jakość rewelacyjna! A mam porównanie do innych marek, francuskich, koreańskich, amerykańskich, itd gdzie w aucie kompaktowym po 100 tysiącach przebiegu czułem się jak w samochodzie który zaraz się rozpadnie! Trzask, stuki, jakieś odgłosy z deski rozdzielczej! Jeśli chodzi o mnie zamierzam dalej pojeździć tym autem z 5 czy 6 lat. Dbając o niego i wkładając oryginały. Po prostu dalej mnie nie zawodzi i chodzi naprawdę świetnie. Następny będzie też nowe audi, przekonałem się, że jest to samochód wykonany porządnie!

dodano 20.01.2014 przez

Świetne auto. Na początku trochę bałem się tego silnika BKD, bo naczytałem się na forach że może być awaryjny. Póki co, od ponad roku leję tylko paliwo i jeżdżę. Oczywiście wszystkie podstawowe wymiany robione na czas w zaprzyjaźnionym serwisie. Pali na dotyk. Czasami lubi sobie puścić rano dymek, ale to pewnie dlatego że stoi na dworze. Po jakichś 15-20 sekundach problemu nie ma. Auto kupione było w komisie, po pewnych przejściach blacharsko lakierniczych. Na szczęście wszystko ładnie zrobione, a co najważniejsze mechanicznie jest w bardzo dobrym stanie. Zawieszenie cudo, w silniku żadnych wycieków, pali na dotyk nawet przy najcięższych mrozach. Jedyne zastrzeżenie jakie bym miał to fakt, że mogłoby być lepiej wyciszone wnętrze. Póki co nie miałem żadnych poważnych awarii. Jakaś przepalona żarówka, niedokręcona śrubka (mocująca schowek we wnętrzu). Rok temu, dwa miesiące po zakupie, włączył się mi 5-6 razy tzw. notlauf przy ostrzejszej jeździe i prędkości ok. 130km/h. Miałem się tym zająć na wiosnę, ale po tygodniu problem jakoś sam zniknął. Do tej pory zrobiłem ponad 8 tysięcy, niespecjalnie oszczędzając auto i ani razu już się nie włączył więc olałem sprawę. Fajne autko i zdecydowanie udany zakup. Jak na razie. ;)

dodano 07.10.2014 przez

Witam. Przez rok szukałem Jetty,a kupiłem a3...wsiadłem pierwszy raz i sie zakochałem w tym samochodzie. Jest super-jak na chwilę obecną (mam to auto 1 miesiąc) i każdy z mi bliskich jest zachwycony tym samochodem. Świetne materiały wnętrza,super 'spasowana' karoseria,super układ kierowniczy,hamulce-żyletki,140 kucy wciska w fotele-bajka,nagłośnienie to poezja! Minus to ciut głośny silnik,jest to diesel ale np.w Borze TDi jest ciszej...ale to szczegół. martwi mnie jedynie silnik 2.0 TDI...mimo,że pali na dotyk,nie kopci,pracuje idealnie,ma super moc to martwi mnie gadanie innych 'ekspertów',że śilnik lipa...czytając wasze komentarze,mam nadzieję,że przy systematycznej dbałości o silnik będzie dobrze,auto będzie służyło bardzo pozytywnie :) pozdrawiam.

dodano 17.06.2012 przez

Auto byłoby super gdyby nie ta skrzynia i słabe wyciszenie w środku.105KM to troszkę za mało.Reasumując plusy: auto pojemne w środku, silnik oszczędny, części tanie i łatwo dostępne, nie ma problemu z naprawą u mechaników, wentylacja doskonała, auto zwinne w mieście(żona uwielbia nim jeździć), nic nie puka i nic nie stuka, hamulce bardzo ale to bardzo dobre, wnętrze to klasa wyższa,zawieszeni minusy: skrzynia biegów i wyciszenie w środku

dodano 08.09.2010 przez

Jak każde auto, Audo A3 ma swoje mocne i słabe strony. Tych pierwszych jest jednak zdecydowanie więcej. Najpoważniejszą wadą jest kosztowna obsługa i dośc głośno pracujący silnik. Cała reszta to najwyższa półka. Wspaniałe prowadzenie, bardzo dobra dynamika i absolutnie pierwszorzędna jakość.

dodano 09.09.2014 przez

Samochód z tym przebiegiem 217tys (aktualny) bardzo dobrze sie spisuje, wiadomo terazniejsze diesle po 200tys trzeba co nie co zrobić, ale tragedii nie ma. Jeżeli ktoś ma dobrych znajomych i trochę wiedzy oraz szybko myśli potrafi sam zapobiec wielu tzw wyskokom

dodano 20.10.2010 przez

Ponieważ sama korzystałam z opinii kierowców przy wyborze autka, dzielę się teraz swoimi spostrzeżeniami. Jeżdziłam różnymi autami. Zaliczam A3 Sportback 2l TDI do klasy wyższej, ze wzglęgu na układ jezdny, jakość wykonania, komfort jazdy i dbałośc o szczegóły.

dodano 21.07.2014 przez

Samochód z 2012 roku wersja Prime Line. Przejechane tylko 18 tysięcy przez dwa lata, używany sporadycznie na wypady poza miasto, czasem dojazd gdzieś w mieście. Polecam samochód szczególne jako pierwszy samochód, ma 102 km co wystarczy dla świeżego kierowcy.

dodano 02.04.2012 przez

Jedyne co mnie drażni w tym aucie to skrzynia biegów (przydałaby się 6 biegowa) oraz klekot zimnego diesla - reszta to naprawdę same +. Lubię to auto, sylwetka jest bardzo atrakcyjna, robi się tym autem znacznie większe wrażenie niż Golfem czy Leonem.

dodano 12.01.2011 przez

Największą zaletą tego samochodu jest wygląd wnętrza - bardzo poukładane i eleganckie. Niestety jego rozmiary jak i właściwości jezdne nieco rozczarowują jak na auto które celuje w klasę wyższą i kosztowało ponad 100tys. zł