Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Audi A3 8P Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : spalane, elastyczność, wyprzedzanie,
Super auto, docenia się coraz bardziej z wiekiem, za wszystko i zwrot poniesionego początkowego wydatku. W takiej wersji polecam.
1.9 TDI 105KM najlepszy z diesli z grupy Audi/VW/Skoda. Najbardziej niezawodny ze wszystkich TDI. Przyśpieszenie wystarczające (w od 0-100/h nie jest jakimś szatanem, jednak elastyczność i wyprzedzanie nim bajka) mocno ułatwia poruszanie się po zatłoczonej Warszawie, a w trasie zapewnia przyjemną jazdę. Jedyny minus to głośna praca jak zimny. Uwaga na wersje 2.0 TDI w których pękały głowice i wyeliminowano ten problem dopiero po 2009r.
Pierwszy samochód (a wcześniej miałem ponad 15 różnych:niemieckie, japońskie, francuskie) w którym skrzynia biegów chodzi tak jak powinna. Żadnego haczenia czy poszukiwania biegów. Wszystko na miejscu, zawsze precyzyjniej i z przyjemnym krótkim skokiem dźwigni zmiany biegów.
To jest zaraz za silnikiem najlepszy kolejny atut tego samochodu. Prowadzenie daje taką pewność, bezpieczeństwo i zadowolenie. Nawet długie trasy to przyjemne prowadzenie, a nie szarpanie i walka. Nie ważne czy zimą czy deszczu czy przy silnym bocznym wietrze. Jedziesz po prostu zajebiście pewnie.
Widoczność bez uwag. Przewidywalne rozmiary, łatwy w parkowaniu. Ogólnie dobra widoczność dla kierowcy w każdym kierunku.
Wszystko pod ręką z niemiecką precyzją. Światła, kirunki, radio, klimatronic, regulacja foteli, lusterek, szyb. Fotele skóra - poezja dopasowanie i ergonomia. Każda podróż to przyjemność. Poezja fotele, ale to zauważyłem że są różne na wyposażeniu w zależności od wersji. Polecam dopłacić za mięciutką skórę. Jeżdzę od 3 lat przejechałem ponad 120tys km, więc mi zaufaj.
Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja (Klimatronic) fajne pokrętła i przyciski, wydajna, automatycznie steruje nawiewami do wskazanej temperatury. W zimie z tyłu dobrze dogrzewa.
Mam wzrostu 180cm jest bdb z przodu, z tyłu trochę mniej ale ja tam nie siedzę tylko dzieciaki. Porównując do innych samochodów raczej podobnie. Muszę pochwalić miejsce w bagażniku, więcej miejsca niż się spodziewałem na samym początku.
Rewelacja, kto nie wsiądzie szczególnie z tyłu mówi \"ale cicho\":) Fakt że diesel cicho i jednostajnie mruczy co głównie słyszalne jest w korkach lub pod światłami. Jest to spokojny i przyjemny dźwięk, który uspokaja. W trasie silnik cichnie. Minus to głośny przy zimnym silniku, zaraz po odpaleniu.
:)) Jak to TDI uśmiechasz się pod dystrybutorem i widzisz zazdrość innych kierowców:) Bardzo niskie spalanie w trasie, zadowalające przy miejskiej codziennej jeździe, jak i w korkach Warszawskich. W zimie lekko wzrasta, ale jak to w każdym aucie.
No tak nie wszystkich stać, ale teraz zrozumiałem za co się płaci, że to jednak nie VW a by się wydawało że Audi to tak jak by to samo. To jest jakość, za którą się płaci, która procentuje.
Przez 3 lata wymieniłem tylko dwie żarówki w przednich reflektorach (łatwy dostęp, samodzielna wymiana), gdyż jedna się spaliła. I poza tym nic, kompletnie nic.
Przez 3 lata i 120tys.km nic się nie działo kompletnie nic. Eksploatacyjne klocki przód, olej i filtry (oleju, powietrza, paliwowy i przeciwpyłkowy)i serwis klimy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,7