Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Sebastian, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Audi A3 8P Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczyła mnie bezawaryjność. Zwłaszcza po tym, czego się naczytałem o dieslach.
Jestem pierwszym właścicielem w Polsce. Auto sprowadzone z Belgii. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ma ładne wykończenie, skórzana tapicerka, drewniane elementy. Samochód spełnia swoją rolę. Na początku kilometry robiłem głównie w trasach w czasie urlopów. Zjeździłem nim całą Europę od Węgier po zachodnią Francję. Od Belgii po Włochy. Od dwóch lat codziennie jeżdżę do pracy, wcześniej nie było takiej potrzeby. Pomijając koszty tankowania, w ciągu czterech lat wydałem na niego ok. 8 tys. zł. Wymieniłem rozrząd dwukrotnie (90 tys przelotu), klocki, olej i filtry co 15 tyś wymieniane, zawór egr, rozrusznik i świece. Sprzęgło z dwumasowym kołem przy 219 tys przebiegu. Słowem, zero awarii i wymiana elementów eksploatacyjnych. Jest głośny w środku, zwłaszcza w porównaniu z A6 mojego ojca. Jest dość pakowny, pomogłem przy niejednej przeprowadzce. Ogólna ocena jak najbardziej na plus, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cenę, koszty utrzymania i jakość samochodu.
Nie ma się do czego przyczepić, wszystko już napisałem przy ogólnej ocenie.
Skrzynia manualna przy 220 tys działa bez zarzutu.
Auto dobrze sie trzyma drogi. 220 tys przebiegu, a auto doskonale reaguje na ruchy kierownicy.
Wygodne skórzane fotele, dobrze wyprofilowane. Twarde, ale dośc elastyczne zawieszenie, co dla niektórych może być problemem. Mi to nie przeszkadza.
Co tu dużo mówić, A6 to nie jest, ale uważam, że miejsca jest dość. Do jazdy dla czterech osób jest wystarczające.
Auto jest dość głośne w środku, nie ma co porównywać z A6, którym też jeździłem. Można się przyzwyczaić, ale rozuiem, że dla kogoś może to być problemem.
Części, zamienniki dobrej jakości są niedrogie, jak na wspomnianą jakość. Kokosów nie zarabiam, ale wymiany klocków czy rozrzadu mnie nie zrujnowały. Jeśli dodamy, że auto jest bezawaryjne naprawdę był to opłacalny zakup, a przecież samochód ma swoje lata (sam jeżdżę nim już 4 lata)
Trzy lata od zakupu nie musiałem praktycznie nic wymieniać poza rozrządem zrobionym na start i klockami. W ubiegłym roku musiałem wymienić rozrusznik i świece, ale koszt nie zrujnował portfela. Groszowa sprawa.
Ciężko to nazwać usterką, po prostu trzeb było wymienić sprzęgło z kołem dwumasowym. Koszt 2.500 zł. To najpoważniejszy wydatek w ciągu czterech lat użytkowania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,3