Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 (64) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek Gdynia
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Brak powaznych usterek- przy dobrej eksploatacji. Na bieżąco wymieniane wszystkie podzespoły ktore wymagają wymiany.Przez trzy lata eksploatacji wymieniłem- komplet sprzęgła, rozrząd dwukrotnie, dwa łączniki stabilizatora, dwie końcówki drążków kierowniczych, jeden wachacz dolny. Klocków i tarcz nie liczę. Trzeba zaznaczyć, iż nabyłem egzeplarz w Niemczecvh- osobiście w bardzo dobrym stanie przy przebiegu oryginalnym 169 tyś. Dlatego cena też...
~Wojciech
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Komputer odłączał turbinę powyżej 3000 obrotów i wchodził w tryb awaryjny, porażka można zginąć na trasie. A wystarczyło wymienić zawór N75. Niedawno wjechałem w dziurę no i do wymiany są łączniki, dolne wachacze, z silnika cieknie oleum. Ale to nie jest wina samochodu, to moja, że mieszkam w centrum Europy bez dróg na poziomie, nie wspominam o autostradach co za dno. Dodam, że byłem w Moskwie przez parę dni, szok, sześć pasów maksymalnie 10...
~arek123
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
komplet przedniego zawieszenia do wymiany,przepływomierz,siadają napinacze,często zatkane odpływy wody zatykają się i powódź w kabinie największa wada Audi z tymi odpływami trzeba często kontrolować czy woda nie stoi w komorze szczególnie po myjni albo po ulewie,uciekający płyn z chłodnicy,zaciera się skala na pływaku paliwa,amortyzatory długo nie wytrzymują,przeguby do wymiany
~Yahoo
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Uszkodzona głowica i jej uszczelki. Pompa wtryskowa regenerowana już dwa razy i problem nadal nie znika. Rozsypują się koła pasowe. Raz rozleciało się totalnie koło pasowe alternatora i narobiło trochę szkód. Do tego uszkodzony wentylator klimatyzacji. Wymieniane popychacze i zawory. Termostat padł a potem czujnik temperatury. Aha no i czujnik ABS też się rozleciał.
~klosek kaszuby
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
rozrzadu nie licze bo to koniecznosc aby nie miec przykrych niespodzianek ale po za tym w ciagu roku wymienilem 2 razy napinacz wielorowkowego paska alternatora orginal audi 2X 400zl + paski, lozyska przod wozek silnika wszystkie poduszki silnika i skrzyni tarcze klocki .... a teraz silniczek z ciegnem do klimatronika czeka mnie 450zl
~Łukasz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Brak. W moim przypadku nigdy nie wystąpiły poważne usterki, auto nigdy nie stało unieruchomione tylko raz przez całkiem padnięty akumulator. Wiele osób narzeka na dwumasę czy turbo ale tak naprawdę wystarczy trzymać się nie za niskich obrotów silnika podczas jazdy oraz studzić turbinę przynajmniej minutę przed zgaszeniem auta.
~padiaodfa
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Przednie zawieszenie choć jest świetne nie wytrzymuje naszych dróg, koszt kompletu wahaczy 1600zł, często pada koło dwumasowe (choć wiele zależy od użytkownika), koszt 1300zł + sprzęgło 700zł. Poza tym zdarza się, że kierownice w turbinie się zapiekają, wtedy w najlepszym wypadku czyszczenie, albo wymiana, koszt regeneracji 1200zł.
~jsz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Przednie zawieszenie! Nie wiem kto to projektował ale chyba wytrzymałość materiałów zaliczył z biedą na 3. Wielowahaczowe zawieszenie może i bardziej precyzyjne (od wersji B6) ale nie jest trwałe. Niestety musiałem raz wymienić ale auto ma swój wiek i co jakiś czas trzeba to zrobić.
~Marian
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie będą oryginalny, oczywiście zawieszenie... kupa gówna, nimieccy inżynierowie chyba nie przewidzieli że mogą być tak dziurawe drogi. Zawieszające się turbo po każdej zimie, bo jak na lodzie przegonić suszarkę.
~ŁUKASZ
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
JEŻDZĘ AUTEM 2 LATA, JEDYNE CO SIADŁO TO AMORTYZATORY NA TYLE KTÓRYCH CENA BYŁĄNA TYLE ATRAKCYJNA, ŻE ZA 2SZT. AMORTYZATORÓW FIRMY SACHS ZAPŁACIŁEM 380ZŁ, GDZIE DO MAZDY 1SZT. KAYABY KOSZOWAŁĄ 320ZŁ.!!!
Audi A4 B5 Avant