Lista ocen Audi A4 B6 Sedan (131) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 193 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misiek.
Sedan 1.8 T 190KM 140kW
Tutaj daję 6. Dlaczego? Spalanie samochodu na LPG trasa do 120 - 7,1L LPG, 160 - 9,2 LPG, Miasto max około 11,5 litra. To w Zimę w Korkach, w lato około 10,5 litra, a jeżdzę dość energicznie. Koszt LPG około 2,10zł. za taką moc, komfort, REWELKA ! Ceny części jak do skody octawi, golfa V, klocki około 100zł, filtry każdy poniżej 50zł, cewka zapłonowa NGK 104zł. Komplet rozrząd z pompą SKF 600zł. Wycieraczki 60zł poł roku wytrzymuja....
~Sławek j-ow
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
I tu ogromny plus dla tego auta. Rekord trasa na Węgry i z powrotem (4 osoby, średnia prędkość 130km/h) na jednym baku ponad 1200 km. Spalanie/moc i rozmiar auta to naprawdę doskonałe osiągi. Co do osiągów muszę też nadmienić że auto było chipowane co wpłynęło na pewno na jego kulturę pracy silnika i lepsze osiągi zarówno w przyspieszeniu (auto bardziej żwawe) jak i w spalaniu (oczywiście mniejsze spalanie!) także polecam w dobrym warsztacie...
~mariusz95r
Sedan 1.6 i 102KM 75kW
Jeden z największych atutów. W porównaniu do diesla , bajka. Rorrząd - tutaj 295 zł SKF komplet plus pompa wody. Diesel - 650 zł. Nie ma ?turbo , dwumasy, wtrysków, Lepiej , nie ma nawet 4 cewek , tylko jedna i 4 świece - po staremu. Nie ma popychaczy zaworowych hydraulicznych, tylko regulacyjne z luzem. 90% napraw przeprowadzamy w garażu. Spalanie bajka,jadąc na emeryta w trasie można zejść na 5l na 100 km.
~killer1
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
to auto nie lubi gdy się jeździ nim powoli:) wyraźnie sie męczy. zasadniczo i w trasie i w mieście pali mi podobnie 10 l/100 km zważywszy że producent podaje, że w mieście powinien palić ok 9,5l/100km to uważam że to dobry wynik. Oczywiście zdarzało mi sie że palił mniej, ale to tylko z powodu że tankuje Sell V-Power Diesel i musiałem sie dowlec do stacji nie chcąc tankować gdzie indziej;) Przy ok 120 km/h pali 6,5 l
~krajc
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jestem zadowolony jeżeli chodzi o spalanie. Mam ciężką nogę więc tragedii nie ma. Odpowiedni wybór co do silnika. Ceny części do wymiany rozarządu,filtrów b.drogie (1000 zł!!!) . Żeby wymienić rozrząd należy zdjąć zderzak i trwa z 4 godziny wymiana. No cóż chce się komfortu i elegancji to trzeba płacić. Nie dla każdego samochód. Następny mój to będzie kolejna generacja Audi A4 B7 lecz tym razem kombi.
~Picek
Sedan 1.9 TDI quattro 130KM 96kW
Wychodzi dużo drożej niż moim poprzednim autem, które było praktycznie bezawaryjne. W ciągu roku wydałem na naprawy około 5000zł. Sporo tego jednak było. Rozrząd, olej z filtrami, problemy z instalacją elektryczną, amortyzatory tył, tuleje wahaczy, komplet tarcz i hamulców z przodu i z tyłu, pęknięty intercooler. A to jeszcze nie koniec. Niestety, auto nowe nie jest.
~Arek WLKP
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Ceny no nie ukrywajmy.To nie jest samochód z dolnej półki.Do tej pory żadnych awarii.Oryginalne wycieraczki -150zł,dywaniki około 200,rozrząd z wymianą około 1000zł. Spalanie na benzynie średnie około 8 litrów.Najniżej udało mi się zejść prawie do 6 ale to była masakra.Najwięcej...tyle ile mu wlejesz ;p Spalanie gazu około 10 litrów.Przeważnie mieszczę się w 9-9.5
~Erni
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Średnie spalanie to 6L/100km Przy bardzo ekonomicznej jeździe można zejśc myśle do 5L/100, ja zszedłem do 5,3 Ceny części są różne i różniste..zależy czy preferujemy wymieniać na najtańsze zamienniki czy części pierwszego montażu... przykład: zestaw wahaczy (komplet) --> najtańszy 600zł --> najdroższy (części pierwszego montażu) 1800zł
~lgwozdz
Sedan 1.9 TDI PD 101KM 74kW
Zużycie paliwa - wysokie. W trasie 7l/100km. to zasługa słabego silnika i skrzyni biegów o 5. przełożeniach. To jest Audi, mające swoje lata. Dziś przeglądu tego auta może dokonać Pan Heniek w szopie. Przeglądy mogą być więc bardzo tanie lub dość drogie (serwis w ASO). Nie mniej jednak w moim przypadku w nieautoryzowanym serwisie wychodzi około 600PLN.
~Audi fan
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Jak na takie osiągi jak bym sie nie spieszył:) nie spalił wiecej niż 11 w mieście nawet w zime!! Może nie jest to super wynik ale samochód ma swoją mase no i naped QUATTRO też troszke zbiera. małym druczkiem:..... żeby być wiarygodnym to po wymianie ROZRZĄDU no i tych no włeczków:( rozrządu z całymi duperelami nic sie nie dzieje.
Audi A4 B6 Sedan