Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Audi A6 C5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Generalnie gdy jeździłem Mondeo mkII myślalem, że A6 będzie tylko większe ale myliłem się - A6 jest świetni ewykonane, wszystko jest piękne podświetlone fabrycznie ( po otwarciu drzwi dla każdego pasażera zapala się podświetlenie podłogi oraz podświetlenie podłoża - lampki w drzwiach oswietlają miejsce gdzie stawiamy stopę itp itd)
Zawieszenie : Oryginalne zawieszenei LMO wytrzymuje 80 - 90 tys km lecz koszta rżedu 1900zł same wahacze bez robocizny tanie eni są ale raz na 3 lata te 2 tys zł to nie jest tragedia
Idealne auto jak dla mnie
Nie jest może zbyt cichy ale dynamik (po chipie 140KM i 320Nm) jest wystarczająca a spalanie śmiesznie niskie. Fiat Grande Punto 1,4 77KM pali więcej niż ta obszerna i ciężka limuzyna :)
Biegi wchodzą idealnie, bez żadnych oporów, zawsze precyzyjnie
Prowadzenie tego ciężkiego auta jest nadzwyczaj przyjemne :) Moze to zasługa tego przeklinanego zawieszenia przedniego ? Czasami jak się zechce pozaleć na śniegu na ręcznym długość auto daje o sobie znać, czasami po prostu nie da się go opanować w długim poślizgu i natychmiast obraca auto :/
Dobrze ale do auta miejskiego mu duuuużó brakuje :D
Materiały bardzo wysokiej jakości, spasowanie idealne, nic nie skrzypi i nie trzeszczy - dla mnie kształt deski jest po 5 latach użytkowania auta nadal bardzo ładny :)
Seryjny klimatronic 2 strefowy dziala zaje***e :) Ogrzewanie rewelacyjne, klima także świetnie schładza
co tu dużo pisać - mnóstwo miejsca z przodu z tyłu jeszcze więcej a bagażnik to istna piwnica
Wyciszenie jest świetne, przy 190 km/h można swobodnie rozmawiać bez podnoszenia głosu, natomiast trochę slychać silnik diesla gdy auto stoii w miejscu
Spalanie to jest to za co kocham ten silnik!! W takim krążowniku spalanie na poziomie Fiata Uno jest czymś co mnie zaskoczyło mega pozytywnie. Koszty wymiany częsci eksploatacyjnych są baaaardzo niskie przez co użytkowanie auta jest śmiesznie niskie :)
Mimo, że auto jest już wiekowe przez 5 lat użytkowania wymieniłem klocki, tarcze hamulcowe, ślizgacz przedniej szyby, opony i inne elementy eksploatacyjne
Dziwne ale jak na tak stare już auto narazie jest idealnie (nie wykrakać tylko)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,4