Lista ocen Audi A6 C5 (317) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 521 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Garrett
Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Zaznaczyłem opcje przeciętnie tylko dlatego że czas nagrzewania jednostki napędowej, a co za tym idzie nagrzewania kabiny jest bardzo długi. Używanie samochodu w zimie na dystansach krótszych niż 20km mija sie z celem, w kabinie bedzie zimno. Jeżeli dodatkowo mamy choć troche pojecia o naszym silniku - 2.5 TDI wiemy że im szybciej sie on nagrzeje (nie możemy używać nawiewu gorącego powietrza bo odbiera on ciepło jednostce napędowej) tym...
~tomek tomglowacki@vp.pl
S6 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
tutaj mam dwie rozne opinie.latem klima dziala super,dwu strefowa bez problemow zima:ogrzewanie super zwlaszcza,ze fotele potrzebuja znacznie mniej czasu na rozgrzanie natomiast w zime paruja szyby...jezeli jada trzy,cztery osoby to juz jest problem.klima jest oczywiscie wlaczona i filtr kabinowy swiezy.mam tez szyby termiczne i jest marnie. niestety jazda z wlaczoym ogzewaniem na "auto" skutkuje para na szybach i trzeba wlaczyc...
~marecki
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Mimo, że to diesel w zimę dość szybko nagrzewa się-nie jest to w prawdzie mercedes 190 czy 124, że po dosłownie 5 minutach grzeje, ale tragedii nie ma. Klimatronik 2-strefowy, nawiew na tył-luksus :) Klimatyzacja również bardzo dobrze daje sobie radę-trzeba tylko dbać o filtr kabinowy bo zabrudzony powoduje parowanie szyb. Podgrzewane lusterka, szyby przednia i tylna. Przydałby się szyberdach na temp. około 15-20\'C :)
~M
Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Jak dla mnie super. Zimą dość szybko robi się ciepło. W upałach jeszcze nie jeździłem ale jak było dość ciepło i nie narzekałem. Szukałem egzemplarza z ogrzewaniem postojowym, niestety nie mogłem znaleźć. Jak miał webasto coś innego było nie to lub był \"dziwny\" ;) Troszkę się naszukałem ale i tak nie znalazłem :( Jak będę miał trochę funduszy to może założę webasto. Wiem z doświadczenia że jest to rewelacja :)
~inquisition@poczta.fm
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Klimatyzacja działa perfekcyjnie nawet w upalne dni pozwalając na nieco ochłody. Jedyny minus to nawiew na przednia szybę. jest nieco za mały, przez co szyba odparowywuje od środka a nie na całej powierzchni, jednak mimo to następuje to bardzo szybko. Przydałby się też nadmuch w drzwiach na boczne szyby co już jest w modelu A6 C6 ale chyba za dużo wymagam. Ogólnie oceniłbym na 4,5/5.
~Pablo widli@interia.pl
S6 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Dobrze bo ladnie dziala i faktycznie potrafi utrzymac osobna temperature dla lewej i prawej strony kabiny! Jest wydajna tylko troszke glosna. Natomiast definitywnie brakuje bocznego nawiewu z tylu. Czasem trzeba mocno przewietrzyc zeby odparowaly szyby z tylu i bagaznik. W lecie jak sie CZARNA blacha nagrzeje to troche ma trudne zadanie. Pomaga szyberdach z swietna funkcja wietrzenia.
~Michał
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu jest rewelacja przez wielkie R, zima to żaden problem by ogrzać się w środku, mimo że silnik potrzebuje chwilę by osiągnąć nominalną temperaturę roboczą to ogrzewanie jest wspaniałe, można się ugotować a klima również bardzo wydajna i do tego ta opcja szybkiego odparowania szyby, po prostu rewelacja, osobiście używałem bardzo często szczególnie w okresie jesienno - zimowym
~moto_fan
Avant 4.2 V8 300KM 221kW
Auto pomimo sporych gabarytów nagrzewa i schładza się dość szybko, climatronic pracuje poprawnie. Przy ustawieniu żądanej temperatury na dalekich trasach praktycznie nie manewruję przy jej zmianie. Szyby w moim aucie praktycznie nie parują, jeżeli już się to zdarzy wówczas są odparowywane błyskawicznie. Podgrzewane przednie fotele oraz tylna kanapa to duży atut.
~Marek Satwicki (marek_stawicki(at)poczta(dot)onet(dot)pl_nospam_
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Climatronic wg mnie sprawdza się najelpiej ze wszystkich układó konkurencji: Mercenes, BMW, Lexus, Infiniti, Lincoln, Lancia (ter porównywaliśmy ze znajomymi). Najszybciej schładza i najszybciej ogrzewa, jest najcichszy, najlepiej sam kieruje strugi powietrza (tryb auto). Nawet odcięcie powietrza z zewnętrz połaczone jest z chwilowym wylączeniem nadmuchu - Brawo!
Dziennik kosztów dla Audi A6 C5
12,8
14,6
14,1
~Jarek_maks
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo dobra. Jednak czasem odparowania przedniej szyby wymaga włączenia klimatyzacji, bo bez niej jest to niemożliwe, ale wtedy odparowuje w 4-5 sekund. Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja. Co więcej trzeba. Ogrzewanie działa szybko i bez problemu. Trzeba dbać o wymianę filtra kabinowego i wszystko będzie super.