Lista ocen BMW Seria 5 E39 (286) - Ergonomia

Na liście zabraknie 439 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bydgoszczanin
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Pod tym względem BMW nie ma sobie równych. Wszystko pod ręką i logicznie rozplanowane. Konsola skierowana w stronę kierowcy - klasyka od BMW. Nie rozumiem dlaczego w nowszym modelu E60 tego nie było?! W F10 do tego wrócili i bardzo dobrze. Poza tym po nawet trzech latach kiedy wsiadam do mojego samochodu od razu wiem dla kogo wnętrze zostało zaprojektowane - dla kierowcy! Tak powinno być i już!
~Szczepan
Sedan 2.0 520d 136KM 100kW
Jedyne co mi przeszkadza to przyciski sterujące elektrycznym zamykaniem szyb przód/tył. W moim odczuciu powinny znajdować się w okolicach dźwigni zmiany biegów. Zmieniłbym również położenie przycisku świateł awaryjnych. Dopóki wszyscy \"wpychali\" się przede mnie, gdy jechałem Corsą rzadko ich używałem. Teraz, gdy to ja dziękuję lub przepraszam, muszę odrywać wzrok od drogi by go znaleźć.
~Bartosz
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
I tu moglbym sie rozpisac... kokpit bmw e39 skierowany do kierowcy i kapitalnie rozlokowane przyciski sprawiaja, ze jazda noca i obsluga to dziecinna zabawa. Wszystko na swoim miejscu. Duzy, masywny kokpit dla prawdziwego mezczyzny. Moze toporny, bez polotu, ale wlasnie taki ma byc. Ma byc wszystko pod reka, byc czytelne i nie odrywac od drogi podczas obslugi.
~jakub0301
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Ma pare elementów ktore nie pasują mi np. Sterowanie temperaturą guziczkami trochę irytujące ale wszędzie prawie tak było w autach tamtych lat. Miało byc pare ale do głowy tylko to mi wpadło negatywnego. Fotele można poodpasowac pod gust najbardziej wymagających, podgrzewanie razem z zagłówkiem to super sprawa, bardzo szybko sie nagrzewa, masaże na długie dystanse to super sprawa.
~Konrad P.
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Wnętrze bardzo eleganckie a co najważniejsze wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pomimo iż samochód jest 1997 roku to wszystko jest idealnie spasowane, nic nie skrzypi nic nie piszczy. Wszystko jest przyjemne w dotyku i co ważne solidne. Fotele wygodne. Mam wyjątkowo zadbany egzemplarz, wręcz w stanie kolekcjonerskim i po posprzątaniu samochód wygląda jakby był nowy.
~otto
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
Wnętrze jest bardzo obszerne i wygodne.Wszystkie przełączniki pod ręka i rozplanowane jak to w BMW więc obsługa ich jest intuicyjna. Jedyne do czego można się przyczepić to panel sterowania szybami i lusterkami. Umieszczony jest tak, że aby użyć przełącznika trzeba lewą rękę cofnąć nieco do tyłu co jest średnio wygodne w czasie jazdy.
~bartles
Touring 530 d 184KM 135kW
brakuje schowka na CD w podłokietniku za to świetne oświetlenie wnętrza. Brak uchwytów na napoje (puszki) - tutaj trochę trąci myszką... za to wygodna pozycja za kierownica, regulacja foteli przednich - duża przyjemność, no i nagłośnienie! ja mam 10 głośników i czuję się jak na koncercie, spektaklu, w klubie - nie słuchając wcale głośno - lecz z klasą
~antonio
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
niby kierownica jest wielofunkcyjna, ale żeby zmienić cd w zmieniarce, to i tak trzeba sięgnąć do konsoli, tak samo z przełączeniem funkcji (radio/cd/tape). W oplu omedze wszystko miałem na kierownicy. Poza tym audio w bmw (a mam wersję z DSP) nie może się równać z bose z mojej starej omegi. Odrębne nastawy temperatury kierowca-pasażer zupełnie bez sensu.
~tomasz sendecki
Sedan 3.5 535i 235KM 173kW
Wysoki kierowca ma możliwość ustawienia fotela w taki sposób, że ma dużo miejsca na głowę, a przy tym wszystko w zasięgu ręki. Przyciski widoczne, zrozumiałe i umieszczone tam, gdzie się tego spodziewasz. Mało jest takich samochodów, w których wszystko "wpada w rękę". Spotkałem się z tym raz w Volvo.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E39
8,3
12,2
14,0
~rico
Sedan 2.5 523i 170KM 125kW
spalanie na gazie nie jest najgorsze ,nie ma co sie rozpisywac, silnik 2,5 litra swoje musi lyknac ,ale cuda zaczynaja sie jak mamy ciezka noge, i wtedy wszelkie rubryki o spalaniu nie maja sensu heh 12-15 litrow na gazie przy umiarkowanej jezdzie nie jest najorsze, a pb ciagnie duzo szczegolnie na zimnym silniku