Lista ocen Chevrolet Epica (42) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mlody750
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Silnik się najprawdopodobniej zatarł przy 292 tys. Użytkowałem go przez 9,5 roku i od przebiegu 159 tys km. Oleje wymieniałem co 7-8 tys km. Stosowałem dodatki (Militec, Ceramizer, płukanki) - profilaktycznie. Silnik nie lubi gdy się o niego nie dba. Wymieniłem przez ten czas - miskę olejową - pękniecie na gwincie, Chłodnicę (nieszczelność na styku elementów z plastiku i metalu). Termostat przy 249 800 km. Sprzęgło oryginalne przy 232 tys...
~Przemek
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Niestety na niezawodności się kończy. Po piątym roku zaczeły sie problemy z korozją. Najpierw zaczęła korodować klapa bagażnika a teraz mam korozję przy drzwiach tylnych. Chyba czas go sprzedać bo troche się obawiam co będzie dalej. Szkoda, bo samochodzik całkiem fajny i całkowicie bezawaryjny.
~Grzegorz Śliż
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Należy dbać o termin wymiany oleju, najlepiej co 8 tys i co 3 wymiany zrobić płukankę. Inaczej w autach zaczyna pojawiać się problem nagaru i brania oleju. Unikać samochodów z tulejami z alusilu, bo pęka. Skrzynia Opla też jest znacznie mniej trwała niż Aisin.
~grandebilly@wp.pl
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Jedna poważna awaria klimatyzacji. Prawidłowej diagnozy firma Kaufmann k/Koszalina nie potrafiła postawić pomimo mojej sugestii. Zgodnie z moimi przypuszczeniami \"padł\" agregat, ale to stwierdzono dopiero u niemieckiego przedstawiciela Chevroleta.
~pokrzy2@gazeta.pl
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Samochód po miesiącu używania trafił do warsztatu, gdzie jest już ponad miesiąc i nie wiadomo kiedy będzie naprawiony. Czekamy na części, które płyną (podkreślam płyną) statkiem z Korei.
~epica
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
całe szczęście poważnie mnie jeszcze nie zaskoczyła, ale sprzęgło jest do zrobienia, listwa kierownicza po wymianie 2razy, amortyzatory przód i tył po wymianie,
~pokrzy2@gazeta.pl
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Od ponad miesiąca w naprawie. Nie działa ESP, ABS i świeci się kontrolka serwisiwa silnika. Czekamy na częśći, które płyną statkiem z Korei.
~X
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Skrzynia biegów - koszt wymiany nowej ok. 12 tys zł. ! Używanej na szrotach nie uświadczysz (także w EU).
~marko
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
żadnych poważnych usterek a jeżeli coś sie zepsuło to wszystko sprawnie usuwane przez serwis
~Marcin
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Silnik, do ceny przejazdy trzeba doliczyć koszt oleju spalanego w sporych ilościach.