Lista ocen Citroen BX (125) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysztof.granowski@innsoft.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik super ekonomiczny,nie żre wogóle oleju.I każdy porządny posiadacz Citroena wie że hydropneumatyczne zawieszenie jak się o nie dba to jest o niebo żywotniejsze od normalnego.Dla przykładu: moje amortyzatory są od nowości i przy 205 tys km miały 76 % sprawności z max 5 % odchyłkami.Sworznie kuliste i końcówki wymieniłem dopiero przy 165 tysk km.Absolutny rekord świata.Ale za tą tylnią oś to ktoś powinien odstrzelić francuskiego...
~maciek
Kombi 1.6 94KM 69kW
niektóre części są śmiesznie tanie i ogólnie dostępne ale dostanie np. dystrybutora hamulcowego taniego graniczy z cudem; jednak ogólnie gdy nie jeździ się do ASO to kodszty utrzymania są w ganicach normy; jak policzyłem, na rok (ubezpieczenie, naprawy, fitry, paski, klocki, regulacje to około 2000 zł - mało czy dużo za takie auto ? oceńcie sami ... jeśli dzisiaj chciałbym kupić takie auto to poważnie bym się zastanawiał jednak nad dieslem 1.9
~Andrzej N. Citroen Bx 19 TGD Evasion.
Kombi 1.9 D 69KM 51kW
Użytkuję drugi egzemplarz. Obecnie bx 19 TGD Evasion (kombi). Ogulnie bx-ami przejechałem ponad 100 000 km koszty eksploatacji w normie. Najwiękrze spalanie zima miasto 7litrów. Najmniejsze spalanie trasa prędkość 90-100 km/h 4,0 litra. Uważam że to bardzo trwały i ekonomiczny samochód, szczegulnie diesel. Ze względu na hydro-pneumatyczne zawieszenie nie boi się ciężarów w bagażniku.
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Mam twardą nogę i pomimo i nie mogę złego słowa powiedzieć o zużyciu. Gaz jest jeszcze tani. Wszystkie podstawowe materiały eksploatacyjne (świece, paski, filtry, oleje, płyny) nie różnią się ceną od stosowanych do aut innych marek tej samej klasy. Ceny przeglądów? Są firmy które wykorzystują to że panuje mit że auta francuskie są b.skomlikowane i "doją" nieświadomych klientów.
~janosik weteran don kichot robin hood
Hatchback 1.6 92KM 68kW
No tu zaczyna się mexyk jak nie macie swojego zaufanego warsztatu Cytryn to po was - do ASO po tym jak mi zepsuli fure już nigdy nie pojade - partacze żuki umieją młotkiem naprawiać a nie exluzywne fury jakimi bx y są bez watpienia . Jak się dba to wszystko ok - cześci tanie jak barcz - nawet pasują od poloneza ( przewód paliwowy 12 zł )
~scypr1@wp.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
zużycie w mieście trochę duże (ok. 10-11l/100km),lecz niestety to wynik korków, dużej ilośći świateł, na trasie przy jeździe do 120 km/h nie przekracza 6,5 l/100km, przeglądy i naprawy w serwisach (autoryzowanych) Citroena bardzo drogie, dlatego trzeba sobie znaleźć serwis firmowy, ale tańszy (www.citroen.prv.pl)
~Tobiasz Biss
Hatchback 1.9 107KM 79kW
REWELACJA! na trasie Opole Zakopane autko spalilo przy 5 osobach pelnym bagazu i predkosci 110km/h 5,2 litra ropy!!zatankowalem auto do pelna przejechalem trase i na miejscu znow do pelna i wyszlo jak w morde strzelil 5,2 jadac samemu mozna zejsc ponizej 5 spokojnie trzymajac 90 do 100!!
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Mimo wysokiego spalania (10L/100km po mieście oraz ok. 8-9L/100km w trasie) ale przynajmniej osiągi są spore i można pojeździć, więc mimo wszystko ocena 5 :) Ceny części są śmiesznie niskie, najczęściej padają standardowe rzeczy - łączniki stabilizatora, końcówki drążka kierowniczego itp.
~Tomasz TYCHY
Kombi 1.4 72KM 53kW
Od 5-ciu lat jezdze tylko na LPG, nawet zimą (do -10 st.celcjusza odpala bez wiekszego problemu, za drugim razem, ponizej tej temp. nie mecze go ide na autobus). Uszkodzony mam wtrysk i pompę paliwa, przy montazu gazu polecam wylacznik pompy, szybko pada na jezdzeniu na gazie.
~marqin
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Rewelacja. Silnik spala ok. 6-7 litrów w mieście, nawet w dużych korkach. Części tanie, naprawy też nie rujnują kieszeni, pamiętać tylko trzeba, że układ hydro wymaga fachowców. Ceny BX niewysokie, jak ktoś potrzebuje niedrogiego auta to w sam raz.