Lista ocen Citroen C3 I Hatchback (219) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 218 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mojo gdz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
pali jak na tą pojemność mało. w mieście w dużych mrozach góra 8 litrów a w lato do 7. w trasie do 120 km/h około 5 litrów. powyżej 120 lubić wypić dużo. przeglądy robię w nieautoryzowanych warsztatach bo w Citroenie poszedłbym z torbami. naprawy nie wiem ile kosztują bo żadnych poważnych napraw nie robiłem ale się dopytywałem i mogę powiedzieć że jak na francuza nie są wcale drogie porównując z innymi markami. Są na równi np. z VW. polecam...
~piozma
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Tutaj nawet jeśli naprawy będą drogie nadrabia wszystko oszczędny silnik . Na razie po zakupie sporo włożyłem w auto wymieniając rozrząd , koło dwumasowe , wszystkie filtry , opony , oleje itp . ale dzięki temu mam trochę spokoju . Co prawda serwis podaje , że rozrząd w tym modelu wymienia się co 200 000 km ale jak spojrzeć na fora dyskusyjne to serwis z reguły dużo wcześniej wykonuje te czynność dla tego wolałem nie ryzykować , w końcu silnik...
~Marek P.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wbrew pozorom jak na citroena (opinia dość awaryjna elektronika) w aucie nie padło mi jeszcze nic z elektryki przez tyle lat. W aucie wymieniane rzeczy eksploracyjne i końcówki drążka, ale możliwe przez to, że do domu prowadzi drodze utwardzona z licznymi dołkami i wybija się zawieszanie. Więc nie można się przyczepić do kosztów utrzymania są dość niskie i tanie części więc jak coś się popsuje to będzie taniej niż w polo czy innym małym aucie.
~misiek
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Palliwa pali bardzo mało. czyli tak około 3,5-5,5l/100km kiedyś nawet dostałem z komputera pokładowego wynik zużycia 2,4l/100km, ale to było w niemczech, gdize cały czas jechałem około 150km/h. Na pełnym baku przejechałem z Poznania kawałek za Kielce i spowrotem. A tak nisko tylko dlatego, że gdy prawie rok temu byłem na komunii u kuzynki ktoś stuknął mi lekko lewą tylną lampę (sam plastik pęknął). Musiałem zapłacić 450 zł za całą lampę ;/
~C3_1.6automat
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Prowadzę od 2011 regularną kalkulację przy każdym tankowaniu. Zawsze tankuję do pełna. Minimalne spalanie na trasie do Berlina z 3miasta (prędkości max 140km/h). Maksymalne spalanie w "zimę" 2015-2016 na codziennych odcinkach 3-5km no może maks. 10km/dzień, czyli silnik raczej nie ma możliwości ogrzania się. W takich warunkach spala zawsze powyżej 10l/100km, no i nawet do 12l/100 dochodzi!
~Profesor Patafian
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Takie małe auta znacznie częściej pełnią rolę aut miejskich, niż długodystansowych. I o ile na długich dystansach na ekonomiczność nie można narzekać, to w wielkomiejskich korkach tragedia - palił jak smok, w mieście nawet do 11 litrów na setkę. Być może silnik 1.1 jest ekonomiczniejszy. Na pewno ekonomiczniejszy jest HDi, ale on z drugiej strony, ze względu na filtr cząstek stałych, również odpada.
~MagdaS.
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Jestem pod wrażeniem opinii o "c trójce",że jest autem ekonomicznym.Mój jeszcze NIGDY(choć wiem,że ma mały przebieg,ale mimo wszystko)nie zszedł poniżej 8 litrów/100km(cykl mieszany).Najczęściej jest to 8,4.Jeśli jadę połowę baku autostradą wtedy spalanie spada do 8.0-8.1/100km.Dodam,że jeżdżę w miarę spokojnie,a prędkość nie przekracza 130 km/h,w mieście w granicach 90km/h.Jestem BARDZO rozczarowana.
~citromen
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
spodziewam się drogich serwisów z patrzeniem na ręce serwisantów - stacje aso to z reguły naciągacze i złodzieje - przejechałem ok 600.000 km służbowymi autami - wiem cos o tym - odradzam seris citroena hit - car górczewska . spalanie - normana tego rodzaju silnik - radzę spokojną jazdę bo miasto tym autkiem może okazać się drogą przyjemnością . HDI zwraca się po 100000 km więc zastanówcie się nad nim
~Zina&Shogun
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Zużycie paliwa jest naprawdę super, maksymalne średnie zużycie w moim przypadku to tylko miasto w godzinach szczytu, zimową porą (dojazd do pracy i powrót do domu przez całą Łódź), minimalne średnie to dojazd do pracy w lecie oraz małe wypady poza miasto. Minimalne wogóle to trasa Łódź-Kraków. Za to przeglądy.... bez komentarza, muszę szukać niefirmowych serwisów, bo te są o wieeeeeeeeeeele tańsze.
Dziennik kosztów dla Citroen C3 I Hatchback
8,1
8,3
~Jacek
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Tak naprawdę nawet nie wiem ile spalił. Wypożyczalnia daje z ok. połową baku i podobnie trzeba oddać. A wskaźnik pokazuje teoretycznie z dokładnością do 1/6 baku. W praktyce dużo gorzej. W dodatku do prawdziwego wskazania dochodzi po dobrych kilku minutach od końca tankowania. Z dużym przybliżeniem jakieś 7-9 litrów (mniej więcej 10% miasto, 40% szosa, 20% góry, 30% autostrada).
Citroen C3 I Hatchback