Lista ocen Citroen C5 I (224) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MrM
Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Jak każde auto - trzeba dbać i na bieżąco usuwać drobne usterki. Diesel - wymaga szczególnej opieki (FAP, turbina, wymiana oleju, filtrów). W tym modelu wymiana rozrządu co 60.000km. Auto na pewno tańsze w utrzymaniu niż niejeden "japończyk" czy "niemiec"...
~Karol79
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Biorąc pod uwagę gabaryty auta oraz jego wyposażenie to jest dobrze. Pali mi średnio 12.3 LPG Części kosztują tyle co do innych aut tej klasy. Patrzyłem z ciekawości bo poza tarczami i klockami oraz paskiem rozrządu to od 1,5 roku (odkąd go zakupiłem) to nic się nie zepsuło.
~Pablo
Hatchback 3.0 V6 207KM 152kW
Autko do ekonomicznych nie należy w mieście sporo pochłania paliwa na trasie można zejść przy spokojnej jeżdzie do 7,5 l na 100km niema tragedii . Naprawy do tanich nie należą zwłaszcza w ASO najlepiej mieć jakiegoś dobrego znajomego mechanika który się zna na citroenach.
~Andrzej
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
Miasto 10l, trasa 7l gazu prawie tak samo.Ceny napraw do zaakceptowania,poza ASO gzie niezawsze radzą sobie nawet z prostymi sprawami i jeszcze karzą nam słono płacić. Na szczęście są warsztaty które profesonalnie zajmią się naszą c5-ą za niewygórowane pieniądze.
~szoki1@op.pl
Hatchback 3.0 V6 207KM 152kW
Szczerze nie umiem jeździć ekonomicznie ale raz na odcinku 150km (autostrada) spróbowałem i zastanawiam sie jak osiągnąć obiecane przez producenta spalanie. mi przy stałej jeździe na tempomacie 110km\h wyszło 10,5 Jeśli jeździ się głównie po mieście to na 14 trzeba liczyć
~steff
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Wbrew obawom moje auto jest bardzo tanie w eksploatacji. Części są droższe niż do Xantii, raz do roku trzeba wymienić któryś z łączników stabilizatora ( powiedzmy co 80.000 jeden ). Auto spala średnio 6.5L przy jeździe mieszanej po aglomeracji śląskiej.
~Bartek
Kombi 2.0i 16V 136KM 100kW
Kombi trochę pali, ale mój poprzedni hyundai palił więcej. Mam gaz, po złożeniu magnetyzerów i użyciu ceramizera spadło lpg o 1,5 l na 100 km/h. Obecnie, latem w mieście z klimą 11,5 lpg. Zimą w mieście 12,5 lpg. W trasie zwykle około 10 - 11 l/100 lpg.
~TommyB (tomasz@master.pl)
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
Nie wiem jak palą inne ale mój jak na cele raczej użytkowe i rekreacyjne jest ok, nie jeżdzę często w trasy powyżej 200km więc moje spalanie jest raczej mieszane, ale pare razy robiło się po 1000km w jedną stronę i spalanie mnie miło zaskoczyło
~okidoki
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
superrrr angielska wersja jezdzona w po calej europie predkosc 140-160 przez odcinek ok 900km 6,2l, miasto niewiecej niz 8zwazywszy ze czasem stoje 3 godziny wkorku dzienniezaladowany na full autrostrada podone predkosci jak powyzej 7,4
~Ten, co nigdy nie chciał Francuza
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
4 gwiazdki, bo o ile gazu pali mało, tak jak na autostradzie zabrakło mi tego paliwa biedy i musiałem dojechać na najbliższy MOP na benzynie, to komputer pokazywał 16 litrów na 100 km. Chyba miał rację, bo wskazówka szybko opadała