Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 (19) - Ergonomia

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pln
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Kierownica z nieruchomym środkiem - na początku szok, bardzo szybko przyzwyczajenie i okazuje się, że to fajne rozwiązanie - przyciski zawsze są w tym samym miejscu, nie trzeba ich szukać. Duże schowki w desce rozdzielczej, pod nogami pasażerów, ogromne w drzwiach. idealnie płaska podłoga w całej kabinie - rewelacja! Również między przednimi fotelami - zupełnie brak tunelu środkowego. Trzeci pasażer po środku bez problemu może wygodnie...
~pik-pok4@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Niektórzy narzekają na umiejscowienie sterowania klimatyzacją czy nieruchomy środek kierownicy, a mnie to odpowiada, nikt nie przestawia mi klimy, przełączniki na kierownicy zawsze w tym samym miejscu. Dla mnie ideał, no może prawie, bo niektóre funkcje wymagają zagłębienia się w menu i trzeba je raczej przełączać na postoju. Poza tym perfekt!!!
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Dobrze ale jak na vana to chyba lepiej wypadają droższe z tego rocznika smaxy. Płytki uchwyt na kubek. Brak schowka na okulary (przynajmniej u mnie). Dobre możliwości na 3 rzędzie siedzeń (ma uchwyty na kubek, łatwy dostęp oraz gniazdko 12v) - więc niskie osoby w trzecim rzędzie też pojadą.
~wawrze
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Niektóre przyciski są rozmieszczone w dziwnych miejscach (np. el. sterowanie fotelem kierowcy po prawej stronie fotela), ale jak się do tego przyzwyczai - okazuje się, że to wygodniejsze rozwiązania niż te standardowe. Np. przyciski przy kierownicy, które się nie obracają razem z kierownicą.
~Lembi
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Pulpit kierowcy zaprojektowany dość awangardowo, ale szybko się do niego można przyzwyczaić. praktycznie brak przycisków na desce rozdzielczej, z kolei przyciski na kole kierownicy rozmieszczone wygodnie i czytelnie. Wyświetlacz wielofunkcyjny duży i czytelny.
~styx
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
bez zarzutów, wbrew pozorom rozmieszczenie wskaźników pośrodku w niczym nie umniejsza komfortu, a knif z nieruchomym wieńcem środkowym kierownicy to majstersztyk
~danbort@hot.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Wnętrze bardzo dobrze rozplanowane. Wszystko pod ręką. Jak dla mnie genialne rozwiązanie ze zgrupowanymi przyciskami sterującymi na środkowej - nieruchomej - części kierownicy.
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
generalnie wszystko pod ręką, sterowanie większością funkcji z nieruchomego środka kierownicy, dzięki czemu przyciski nie uciekają w czasie manewrów.
~jerzy
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Dla mnie wszystko jest OK, może poza roletką bagażnika, której zamocowanie w przypadku rozłożenia dodatkowych foteli w bagażniku jest kłopotliwe.
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW
7,2
~Tomek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
bez zastrzeżeń choć brak wskaźnika temperatury silnika trzeba tutaj zauważyć - jakaś nowa moda?