Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik za słaby do wielkości auta ale oszczędny. Łatwo poddał się modyfikacji na 135km i 322Nm. Dopiero teraz można napisać, że jest względnie dobrze. Osprzęt silnika awaryjny jak w każdym silniku wysokoprężnym ale znana wszystkim mechanikom jednostka powoduje, że nie jest drogo. Jak kupiłem auto od poprzedniego właściciela to sam powiedział, że nic w nim nie robił więc przeszedłem wymianę EGR (450zl), czyszczenie DPF (800zl). Turbina...
~Pln
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik z filtrem DPF - filtr się zapycha, a to problem. 109KM to moc wystarczająca co najwyżej na spokojną jazdę. Samochód zapakowany na wakacyjny wyjazd jest mocno ociężały. Po CHIPIE jest 140KM i 300Nm - duuużo lepiej, wyprzedzenie tira w trasie nie jest już takim stresem. Jak na taką wielkość i ciężar bardzo przyzwoite spalanie - na spokojnie w trasie 4,5l/100 nie jest problemem. W mieście 5,7-6,2.
~styx
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
1.6 hdi za słaby do tego auta, a 2.0 natomiast conieco drogi. W efekcie trzeba silnik podkręcac na wyższe obroty, a spalanie niestety rośnie. Na trasie owszem oszczędny, ale do wyprzedzania trzeba się wcześniej zebrać w sobie i uprzedzić pasażerów, że jednak uda się wyprzedzić.
~jerzy
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Mały silnik 1,6 nieźle sobie radzi z dość dużym i wysokim samochodem. Jazda na autostradzie 160-180 nie jest uciążliwa. Silnik dostaje kopa od ok. 2500 obr/min ale nawet mimo to dynamiczne ruszanie nie jest problemem jak np. w Focusie 1,8TDCI.
~Virtual
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Silnik nieprzyzwoicie ekonomiczny, \"odporny\" na miejską jazdę FAP! Dość znaczna turbodziura na 1 i 2 biegu, wyżej już poezja. Zdecydowanie lepiej się sprawdza na trasie. Przyszłych użytkowników namawiam na mocniejszy.
~Lembi
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Rewelacja. Silnik dynamiczny, a jednocześnie oszczędny, kultura pracy bardzo wysoka w całym zakresie obrotów, imponująca dynamika i elastyczność. Dobry zarówno na trasę, jak i do miasta.
~natalaiewa@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Kultura pracy jest bardzo dobra,silnik morze jest mały ale jak na auto rodzinne to daje sobie radę bardzo dobrze nawet z pełnym obciążeniem w górzystym terenie,nie jest to wyścigówka i mało pali.
~Dariusz
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jednostka dynamiczna i oszczędna - pod warunkiem, że jeździsz sam. Po załadowaniu kilku sztuk bagażu i 4 osób samochód od 0 do 150 przyspiesza w około 3 minuty
~kermit
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Jak na pojemność silnika, ogólnie jest ok. W sumie to miło mnie cytryna zaskoczyła, a to mój pierwszy francuz. Jak dla mnie brak mocy przy ruszaniu.

Citroen Grand C4 Picasso I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pik-pok4@wp.pl
Grand Picasso 1.6 HDi 109KM 80kW
Kupując bałem się, że taki silnik w takim aucie nie da rady i... pomyliłem się. Silnik wystarcza, szwagier w oplu zafirze 2.0 zostawał daleko w tyle!