Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW 2006-2013 (12) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Przednie żarówki zbyt szybko każą się wymieniać. Chociaż te kupione w autoryzowanym serwisie (ponoć inne, lepsze od tych dostępnych na rynku) żyły dłużej - ponad pół roku. W przypadku innych, średnio co 3-4 miesiące muszę wymieniać. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, szyby żyją własnym życiem. Nie mam pojęcia o co chodzi, ale czasami jak chce zamknąć z pozycji częściowo otwartej, to się otwiera bardziej. Tryb pracy ciągłej szyby kierowcy...
~Pan_Buka
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Jest tego sporo. O nawigacji już pisałem - trudno to nazwać drobną usterką, jest to raczej pogarda marki wobec obcego konsumenta, myślę że Francuzi mają głęboko w d wszystko poza Francją: kiedy jeżdżę po Francji, mapy okazują się zaskakująco aktualne. Z innych rzeczy: miękki lakier, można go zarysować choćby i parówką, uważajcie jedząc hot-dogi :-) Mój samochód jest w kolorze czarnym, więc defekt jest tym boleśniej widoczny. Pękająca gąbka...
~tomik0
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Już od początku sporo drobiazgów , piszczący wentylator w kabinie wymiana na gwarancji ( serwis w Bydgoszczy katastrofa ), na mrozie zamarzły lusterka i nie chciały się otworzyć do jazdy , po 20 000 wymiana amorów z tyłu , po 48 000 z przodu nie wspomnę końcówek , po 60 000 wymiana sprężyn z tyłu ( a jeżdżę głównie sam ) , ilości wymienionych żarówek z tyłu i przodu już nie pamiętam.
~MaciuK
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Mnostwo usterek U Mnie ! Ekran sie niepodswietla od obrotow , ciagle jakis glupi blad poduszek , Brak satelit GPs , GSM niewidzi Sygnalu, Czasem rano jak odpalam auto nic nielezy na siedzeniach a on pokazuje neizapiete pasy na 2 rzedzie siedzen, zgasze zapale od nowa i problem mija, na 1 biegu przerywa
~maciekziuzia
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Jeśli się dba o to auto odwzajemnia się niezawodnością - jedyna niespodzianka to właśnie bez ostrzeżenia awaria zaworu EGR zakończona lawetą do serwisu Citroena ale jak wcześniej pisałem to element eksploatacyjny , szkoda tylko , że bez żadnych wcześniejszych oznak.
~Michał
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Po przejechaniu 40 tys. Wymieniłem płyn fap (eksploatacja) i zepsuła mi się tylnia wycieraczka - automat włączył ją przy cofaniu jak była przymarznięta. Reesta to tylko oleje, filtry itd.
~Darek
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Głównie elektryka, kilometry kabli i miliony wtyczek. Wystarczy jeden zaśniedziały styk, przetarty kabel i kłopot gotowy. Dlatego trzeba zainwestować w LEXIE.
~Szmq
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Przez rok użytkowania - wymiana żarówki z przodu i jednego stopu.
~Przemo
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Narazie brak jedynie wymiana oleju filtrów rozrządu i napelnienie klimy

Citroen Grand C4 Picasso I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Przemysław L.
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
narazie nic się nie dzieje oprócz dwóch wymienionych żarówek