Lista ocen Citroen Grand C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW 2006-2013 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Pod warunkiem, ze korzystacie z automatu tzw. PEŁNEGO czyli klasyczne hydraulicznej skrzyni biegów - skrzynia to Aisin, czyli japońska niezawodna technologia. UWAGA: Citroeny w większości wypadkow występują ze skrzynia półautomatyczną tzw. MCP, ktora jest wielką i do tego awaryjną pomyłką. Zwróćcie uwagę przy ewentualnym zakupie na ten element.
~Jakub
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Bez uwag. Bardzo podoba mi się dynamika auta na wyższych przełożeniach. Bardzo sobie chwale zachowanie załadowanego auta w trasie. Przy tym silniku i tej skrzyni, ilość zmian biegów w trasie jest naprawę minimalna. Do wyprzedzania można zredukować, ale nie trzeba :)
~Greg
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
MCP hmm... Powiem tak; jak to ma byc twoj pierwszy " automat" to jest ok wszystko zalezy od wyczucia tej skrzyni i jej stanu ja odrazu sie nauczylem trzeba tylko umiejetnie operowac gazem i jest ok.
~Darek
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Posiadam ten dziwny MCP czyli zautomatyzowany manual. Wg mnie idealnie pasuje do charakteru auta. W trybie automatycznym działa skrzynia, hamulec, wycieraczki, światła... Bajka w użytkowaniu.
~maciekziuzia
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Żadnych problemów ale to dlatego chyba , że pełen automat a nie półautomatyczna mechaniczna sterowana elektrycznie (czyli tzw. "szarpak"). Automat zachowuje się bez zastrzeżeń
~Pan_Buka
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Nie wiem jak chodzi automat, ale moja skrzynia po pewnym czasie straciła na precyzji, np. podczas mrozu dość ciężko wchodzi wsteczny i nie jest to kwestia regulacji.
~Tomasz
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Rzadkość z tym silnikiem - manualna 6 biegowa. Bez problemu, wchodzi b. przyjemnie i lekko, lewarek wysoko czyli wygoda
~Przemo
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Fajnie że automat gorzej ze to mcp tragedii nie ma ale jest trochę powolna zmiana biegów
~Przemysław L.
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
tu mogło by być lepiej sama skrzynia mechaniczna zautomatyzowana ale prędkość jej działania to już gożej
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW
8,1
~tomik0
Grand Picasso 2.0 HDi 136KM 100kW
Słaba , szarpie a na wstecznym wykazuje dość dużą nerwowość.