Lista ocen Citroen Saxo 1.4 i 75KM 55kW 1996-2004 (15) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZNAM Z AUTOPSJI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
z większych rzeczy to zacznę od komputera a skończę na skrzyni biegów a to jak na 99 rok bardzo dużo po drodze jeszcze było kilka innych rzeczy jak sprzęgło, pompa paliwa , silnik elektryczny do wspomagania kierownicy (ale tego nie wymieniłem bo na szrocie krzykneli 700 więc sobie darowałem i o ddziwo jakoś działa tylko raz na jakiś czas się przytnie ale na wertepach się odetnie a wertepów u nas dostatek więc jest ok) było jeszcze kilka rzeczy...
~ICEQBA
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tylna belka ktora daje sie we znaki. Naprawialem juz raz i koledzy z warsztatu dali ciala wymieniajac tylko czesc rzeczy i nei uszczelniajac wszystkiego jak trzeba. Rezultat = 700zl wyrzucone w bloto. Koszt kompletnej regeneracji beli 800-1200 zl.... strasznie boli... ale trzba bedzie sie poswiecic. Tak ekonomicznego auta za te pieniadze sie nei znajdzie.
~premier76
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Przez pierwsze półtora roku nie działa się nic, a potem cała seria: tylna belka, wahacz z przodu,amortyzatory z tyłu (w zasadzie same amortyzatory były sprawne ale w miejscu mocowania mają tuleję która jak się wyrobi zaczyna stukać i trzeba wymienić cały amortyzator) uszczelka pod głowicą, chłodnica.
~mir
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
przy przebiegu 100 000 km trzeba wymienic sprzeglo, rozrzad, czesto uszczelke pod glowica i oczywiscie tylna belke. nie sa to male wydatki. belka ok 1200 zl.
~tiger
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
jeszcze nie stanął na drodze i niewidział lawety co jak na przebieg 270000 km jest wynikiem moim zdaniem ok, silnik nie bierze oleju i nie dymi, pracuje ok.
~wwoojtek@interia.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Mile zaskoczenie jak narzie wszystko ok, zamienniki maja w miare sensowne ceny w sam raz na maja kieszen- wiecej placilem jak mialem skode favorit
~Sebas
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
z autem jak narazie nie miałem żadnego problemu a lubie mocne wrażenia. mam go nie caly rok.
~Magda
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
łożysko miałam do wymiany już po 60 tys; nawet po wymianie oleju w skrzyni, biegi nie wchodzą tak jak trzeba
~TIGER
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
jak wóz dostaje po garach przez 190 tys to coś się musi posypać, ale i tak mało się posypało
Dziennik kosztów dla Citroen Saxo 1.4 i 75KM 55kW
~MariuszS600
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tylko ten remont silnika a poza tym nic niepokojącego się nie dzieje.