Lista ocen Citroen Xantia I Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW 1995-1998 (19) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mati@z.pl
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
tytaj byloby bardzo dobrze, gdyby nie 1 denerwujacy szczegol - mala biala plastikowa dzwigienka bedaca elementem ukladu sterowania zawieszenia - lubi ona spasc za swojego miejsca - a wtedy z zawieszeniem robia sie rozne smieszne rzeczy - wysoko z przodu, nisko z tylu, albo na odwrot. Na szczescie problem zostal zazegnany przez mechanika w serwisie - wlkeil on te dzwigienke na miejsce uzywajac kleju na goraco z pistoletu :) podobno nowsze...
~Pawel
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
blachy ok --wiadoma sprawa ABS czesto padaja u mnie takze -- prawdopodobnie czujnik ( przewody sie urywaja lub sam czujnik przy bebnie nawala ) przewody hydrauliczne przy amorach przechodzace ruszaja sie przy skrecaniu i one siadaja wlasnie u mnie to sie stalo --- a co z tym idzie nieszczelnosc hydrauliki powala hamulce nie mozna liczyc na nie po 130 tys siadaja serva u mnie byla dosc spocone i cieklo a pozniej sie uszczelnilo
~Zawiedziony..
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Sypie się każdy szczegół. Piszczy wentylatorek od nawiewu, psuje się zamek w klapie bagażnika, rusza się kierownica, rozwalają drobne elementy zawieszenia. Jak chcesz mieć xantię upewnij się, że masz blisko mechanika i drugi samochód na zmianę. jedno i drugie będzie ci często potrzebne.
~moroaman
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Jednak elektronika...standard...czasami błędna wskazania wskaźnika paliwa...czasami wyłącza mi się prędkościomierz (miałem tak 3 razy przez kilometr). Zawieszenie z przodu też coś w sobie ma...zwłaszcza łączniki stabilizatorów (ale może to dlatego, że kupuję jakąś taniznę)
~franz@jawnet.pl
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
auto ma swoje lata lecz jak dotad nie było awarii na trasie padła raz linka od sprzęgła a konkretnie mocowanie do pedału bo zrobione debilnie z plastyku a wczoraj zdechł wyłącznik stopu umieszczony w pedałe zrobiony z blaszek i plastyku, można zdemontować i samemu naprawić
~Lenny_White
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Na tą chwilę samochodem zrobiłem ponad 40 tys. km i poza przepaloną żaróweczką oświetlenia nawiewu nie zepsuło się nic. To mit, że elektryka we francuskich autach jest bardzo awaryjna. Na pewno nie bardziej niż w oplach, volkswagenach czy mercedesach.
~Krzysztof-Świecie
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
nie będę się czepiał jakiejś dziury w tłumiku :), acha - spadła kiedyś jakaś gumowa rurka od płynu do zawieszenia i kapał, ale sam ją wcisnąłem na miejsce i było ok!!!
~Jakubek601
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Większość drobnych usterek jest możliwa do usunięcia we własnym zakresie, ale nic uciążliwego.
~Rafał Kucharczyk
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Drobiazgi...hmm...żarówki postojowe się przepaliły...więcej naprawdę nic nie nawala.
~lucjano
zaskoczyl mnie bo zepsul mi sie ponad 30 km od domu i to o 3 w nocy