Lista ocen Citroen Xsara II Kombi 1.9 D 71KM 52kW 2000-2003 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ar
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Samochodem zrobiłem już 190 tys.km w w 7,5 lat. Silnik w zasadzie bezawaryjny. Wymieniałem uszczelkę na klawiatutrze, a poza tym tylko eksploatacja bieżąca. Mógłby być bardziej elastyczny.Poza tym słabe przyspieszenie, ale na to nie zwracam uwagi. Przy przebiegu 260 tys.km w zakładzie zajmującym się autami francuskimi gość odpalając moje auto zapytał się czy to \"benzyna\", bo tak cicho chodzi.
~piotrvz800@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Silnik 1,9D jest poprawny, pracuje jak każdy zwykły diesel, trochę jednak nie radzi sobie z masą kombi. Przyspieszenie nie jest porywające, podczas wyprzedzania elastyczność też nie jest naszym sprzymierzeńcem. Odwdzięcza się za to niskim spalaniem i bezawaryjnością wynikającą z prostej konstrukcji. Polecam osobom które ponad osiągi cenią bezawaryjność i ekonomię eksploatacji.
~marcin
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Jak ktoś nie lubi jeździć wolno i czekać na "dogodną" okazję na wyprzedzenie jakiegoś tira, radzę wybrać mocniejszy silnik. Pamiętajcie, że oceniam konkretny silnik.
~tomekk79@o2.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Pomimo dużego przebiegu sprawuje się dardzo dobrze. Jeję do niego pełny syntetyk i nie ma mowy o jakimś dolewaniu od wymiany do wymiany.
~chiron
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Silnik w Xsarze jest bardo dobry. Ekonomiczny i niezawodny.Niestety brakuje mu parku koni do ideału
~marek
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Bardzo dobry silnik, oszczędny, cichy i niezawodny nawet przy bardzo niskich temp. - poni żej 30 stopni
~Doktorr
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Silnik sprawuje się nawet dobrze. Powyżej 90km/h trzeba naprawdę dużo miejsca na wyprzedzanie.
Citroen Xsara II Kombi