Lista ocen Daewoo Lanos (2261)

3,8
~Maciej.
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik za glośny i porządnie przyspiesza od 3.500rpm, z instalacją pobiera trochę oleju i trzeba na to uważaĆ. (Silnik)
~Bartek780
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Naprawdę przyzwoite auto w dobrej cenie, ale wyłącznie z instalacją LPG!
~grzesio
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
naprawde niezawodny samochod przy systematycznych przegladach i dobrym traktowaniu.
~pawo40
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Świetne autko do jazdy miejskiej i na trasę też :) koszty eksloatacji bardzo niewielkie. Bardzo praktyczny.
~Dzakub, jerzor23@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
za te cene dostajesz auto ktore Cie nie zawiedzie a na dodatek jezdzi calkiem przyzywoicie!!!! gdyby nie to spalanie,to juz celujacy!!!
3,7
~WilQ
Sedan 1.4 i 75KM 55kW
Silnik potrzebuje troche obrotów. Ale jak sie juz wkręci to idzie już naprawde przyzwoicie. Na 5 wyprzedzanie praktycznie niemożlwie. Za to na 4 i 3 idzie bezproblemowo. (Silnik)
~konti@kki.net.pl
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Nie zawiodłem się i polecam każdemu. No, chyba że ktoś uważa że jeździć de-u to nie przystoi. W mieście bardzo dynamiczny i niezbyt paliwożerny (nie jeżdżę spokojnie). W trasie: do 160 km/h w miarę dobrze, potem trochę hałasuje. Mi udało się rozbujać autko do ~185 km/h i wyhamować przed radarem (potem nie było okazji do testów), Jeśli ktoś jechał szybciej - napiszcie, ale chodzi o 1,5 SOHC.
~Zibi
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Ogólnie samochód zasługuje na uwagę. Denerwują jednak niektóre drobiazgi (małe siedzenia, kiepskie radio i głośniki, twarde plastiki wewnątrz ) oraz skąpe wyposażenie wersji podstawowej ( ani jednej poduszki ). Na korzyść przemawia trzyletnia gwarancja oraz bezpłatny serwis. Natomiast jak auto będzie sprawować się dalej, czas pokaże.
3,4
~Mic90
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Auto proste jak budowa cepa, paliwożerne silniki, za to dobrze nadające się do gazu, tanie części - na pierwszy samochód nadaje się jak najbardziej.

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Maciej Żółtowski
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Solidna 4. Kupiłem go jako pierwsze auto w wieku 19 lat w sedanie, z gazem. Spalanie - zawsze poniżej 9l / 100 km, w trasie nawet 7,5 przy oszczędnej jeździe. Przez 4 lata wymieniłem alternator i łożyska w przednich kołach, a także sprężyny z tyłu i cały wydech. Poza tym - rewelacja. Silnik 1.5 z gazem nieco muli, ale tragedii nie ma. Szkoda mi nieco, że mój model nie ma nawet wspomagania kierownicy, przez co parkowanie w mieście to czasem...