Lista ocen Daewoo Lanos (1021) - Silnik

Na liście zabraknie 1240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~benowie@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
cóż, to jest tylko 86 KM i to na gazie. 1,5 8V to dobra jednostka do zagazowania. demonem prędkości nie jest ale do jazdy po mieście jest wystarczający. jeżdże bardzo często z dzieckiem i żoną więc równiez nie wkręcam go na wysokie obroty. gdy potrzeba to jednak idzie. oczywoiście nie tak jak 150-cio konne maszyny ale jakoś idzie. dla mnie wystarczy.
~KrupiK
Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
Troche slaby na dole ale jak sie juz rozkreci to idzie ladnie. Jest to DOHC wiec z tego wynika to ze przy starcie jest wolniejszy od porownywalnego lanosa 1.4, ale za to jak sie rozkreci to od 2biegu juz lepiej glowne problemy z autem mialem przez instalacje gazowa (np wymiana wtryskiwaczy) no i bierze olej ale 1l/10tys to standard :)
~Janik
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Generalnie jest OK, ale ... no właśnie. Niestety musiałem go uszczelnić bo chlapał olejem, co do kultury to nie mam większych zastrzeżeń, poza tym że, by samochód jako tako jechał trzeba go mocno kręcić. Od 140km/h bardzo mało dynamiczny. Ale wiem że nie został stworzony by być w tym zakresie (wg. prod. h max to niecałe 170 - ja zrobiłem prawie 200).
~Wojtek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Samochód jest zasilany LPG i występuje w nim problem gaśnięcia silnika przy wrzuceniu na luz. Zjawisko występuje tylko przy wyższych prędkościach w trasie, w mieście tego problemu nie ma. Elastczność i przyspieczenie do przyjęcia. Subiektywnie nie zauważyłem jakiejś różnicy w porównaniu z octavią 1.6 100KM, którą jeździłem poprzednio.
~Dawid23
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Dynamiczny i dobrze znoszący gaz. Bardzo wytrzymały. Słyszałem żarty, że do Lanosa można wsypać żwiru zamiast oleju, a i tak będzie jechał. Po trzech latach użytkowania tego samochodu mam wrażenie, że to może nie być żart. Przyśpiesza przyjemnie i żwawo. Szybki start spod świateł, czy wyprzedzanie nie stanowią problemu.
~Przemo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jeśli chodzi o silnik to mój model wyposażony jest w jednostkę koreańską 1.5 16v dysponującą mocą prawie 100KM, aby czuć moc trzeba trzymać wysokie obroty, ogólnie nie zawiódł mnie nigdy a zrobiłem nim 20 tyś, standardem jest cieknąca uszczelka pod pokrywą od zaworów w zasadzie zmieniam ją co roku. Poza tym OK
~Antyfan
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Nie kupuję niemckiego złomu, wybrałem 5 lat temu Lanosa, bo wydał mi się alternatywą lepszą niż jakiś leciwy japończyk. Silnik w Lanosie przeżył zerwanie paska po 30000 km, to sprawiło,że ocena tego auta nie jest lepsza. Dla posiadaczy Lanosów odradzam kupowanie wyrobów firmy NGK zwłaszcza świec, bezkonkurencyjne są nasze Iskry.
~MARCIN ŚW...,,,,,
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
POSIADAM DAEWOO LANOSA 3 LATA I POWIEM TO TAK PIĘKNE AUTO!. DLACZEGO TAK ZAOPINIOWAŁEM PONIEWAŻ BLACHY PODWÓJNY OCYNK BRAK RDZY BARDZO TANIE CZĘŚCI BRAK AWARYJNOŚCI. SAMOCHÓD DOBRZE SIĘ TRZYMA DROGI ZA TE PIENIĄDZE TO NIKT NIE KUPI TAKIEGO AUTA NAPRAWDĘ POLECAM GO WSZYSTKIM!!! 6 + MOJA OSTATECZNA OCENA !!!...
~rafal
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
1.5 l 86km przejechane 99.000tyś km silnik odpukać bez awarii z rocznika 1998. auto jezdzi tylko w miescie na krotkich odcinkach silnik ma czasami nierowne obroty silnika i jest to przyczyna najprawdopodobniej modułu sterującego.silniczek w miare żwawy elastyczność zadawalająca. spalanie średnie. ocena ogólna to 4
Dziennik kosztów dla Daewoo Lanos
8,1
~d33
Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik jest beznadziejny. 102 KM - chyba trzeba podzielić przez 2. Ciągłe problemy z obrotami, spalanie oleju na poziomie 2l na 1000km, ciągle coś muli, trzeba cały czas przy nim siedzieć i naprawiać żeby jakoś to jeździło. Wiem że wszyscy właściciele Lanosów ukrywają jego wady żeby nie załamać się z żalu....