Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Dwoogee, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Sedan 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
po prostu dobry kompan, taki na którego zawsze możesz liczyć. Zawsze gotowy do drogi. Przy tym skromny, nie rzucający się w oczy, nie kusi złodziei. Od czasu jak go mam zmieniłem zdanie o Daewoo.
jak na dość duże autko rodzinne całkiem przyzwoicie wchodzi na obroty ale rajdówką to on nie jest.
bez większych problemów, zawsze wchodzi na bieg wybierany. Ciężko chodzą biegi zimą.
Komfortową limuzyną to on pod tym kątem nie jest jednak nadaje się na polskie drogi. Nieco "buja" przy większych koleinach lub zakrętach ale biorąc pod uwagę niezawodnosć - 80 tys. przebiegu i żadnych ingerencji, tylko pochwalić.
Żadnych rewelacji ale też brak rażących minusów, przód - szerokie słupki z boków, reszta bez zarzutów - wymagana odrobina wyczucia odległości
dobry, ekonomiczny poziom chociaż konkurencja w tej samej klasie cenowej oferuje znacznie mniej.
tu niestety gorzej. Mijają wieki żeby ogrzać przednią szybę w mrozny dzień.
Mam prawie 2 m wzrostu i dość swobodnie mieszczę się za kierownicą (gorzej było w Golfie). Z tyłu , szczególnie za moim fotelem już ciasno ale zmieszczą się 3 osoby na tylniej kanapie.
Ogólnie pozytywne, jedynie słabe wyciszenie podwozia - wystarczy wjechać na żwir lub piasek i słychać odgłosy odbijających się
Orłem on pod kątem ekonomii nie jest i na wynik 6-7 l/100km nie ma co liczyć. Mam fabryczny LPG więc za bardzo nie przykładam się do oszczędzania. Na pełnym zbiorniku (32 litrach gazu) przeciętnie przejadę 330 km. W końcu tankuję do pełna za 45-55 zł. Przy spokojne jeździe zdarza się że przejadę 380 km.
za cenę fiata seicento lub uno, kupiłem w miarę nowoczesne 4 drzwiowe pojemne, rodzinne, nowe auto z trzyletnią gwarancją , fabryczym LPG i z trzyletnim darmowym pakietem serwisowym. Bez komentarza, niech konkurencja spłonie ze wstydu.
bezapelacyjnie, jedno z nielicznych mi znanych bezusterkowych kilkulatków - lepszy jest tylko samochówd mojego kolegi - też lanos tyle że 1.6 którym przejechał już 180tys. bez większych problemów. Zamek mi się zaciął przy tylnej klapie (sedan) - przyczyna - nie używałem klucza przy otwieraniu ( po co skoro przy siedzeniu kierowcy jest dzwignia ) więc zardzewiał.Pomimo 3 letniej gwarancji nie musiałem nigdy z tego przywileju korzystać.
brak uwag.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]