Lista ocen Fiat Brava (473) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 763 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Enzym
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Przejechałem tym autem około 90 tys km. Statystycznie co 7-10 tys kilometrów trzeba było wydać od 500-1000 zł na poważne naprawy. Wszystko robiłem na czas.
~tomekszczecin
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
skrzynia biegow, zawieszenie, elektryka, rozrzad. Wieczne problem yz tym samochodem Przy wymianie amortyzatorow tyl z powodu korozji urywaja sie uchwyty.
~Tomek
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
najpoważniejsza usterka, to wyładowany akumulator (przez co musiałem do pracy jechać autobusem, a nie autem) i przerdzewiałe ucho tłumika (przez co pukał mi na nierównościach)
~Fil
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Praktycznie bezawaryjna (nie liczę tu okresowych wymian materiałów eksploatacyjnych). Jedyne co nawaliło to alternator (2008r.) i czujnik położenia wału (2010r.).
~Krzysiek Niesz
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Niestety wadliwy jest alternator,wiem bo mi padł i to nad morzem .wytrzymuje ok 2 lata potem loteria trzeba kontrolować , ale poza tym to nie mam większych zastrzerzeń
~GicuPL
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Szybko siadają amortyzatory i wahacze. Po jakimś czasie okazało się, że muszę wymienić obie te sprawy dla każdej ze stron. Poza tym nic poważnego się nie stało.
~zbigajurek@poczta.fm
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Ostatnio zauważyłem spadek mocy.Już myślałem,że to turbosprężarka,a to był ...filtr paliwa ,którego nie zmieniłem od ...nie będę się chwalił,ale przejechał duuużo za dużo.
~Wojtgdz
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Jeśli wymienia się wszystko na czas to auto się odwdzięczy. Ja wymieniałem sondę lambdę, silnik krokowy, przewody wysokiego napięcia, świece, wszystkie filtry, płyny, oleje.
~Junior
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Na dzień dobry wymiana termostatu, regeneracja alternatora, osłony przegubu skrzynii biegów. Awarii uległa teżk lapka zamykająca obieg powietrza (dokładnie silnik nią sterujący)
Dziennik kosztów dla Fiat Brava
8,1
~Leon Zawodowiec
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Miałem poważnych usterek. Eksploatacja sprzęgło, wahacze, klocki itp. Od razu mówię, że nie szaleje, przy ostrej jeździe pewnie zaraz poleciało by zawieszenie i przeniesienie napędu.