Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Pablo, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Design samochodu, ogrzewanie, 400 litrowy bagażnik, i wnętrze Bravo. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że włosi zrobią z taką klasą zarówno linię karoserii jak i środek samochodu.
Wystawiam 5 z minusem. Minus jest za brak mocniejszego silnika benzynowego w wersji podstawowej o mocy rzędu 110 KM np. skośnoocy do swojego rzekomego " kompaktowego przeboju " Kia Cee´d wrzucili motor 107KM. W kategorii "uroda" Bravo to prawdziwa Miss Świata, obecnie nie widzę w segmencie aut kompaktowych żadnej furki, która mogłaby być tą vicemiss i oby ta "miska" nie była tylko humorzasta czytaj awaryjna :)
Poprzednio jeździłem Alfą 146 z motorem 1,4 TS 103km i porównam do tego samochodu. W niskim zakresie obrotów 2 -3 tys. Bravo jest elastyczniejszy, powyżej 3,5 tys obrotów nie ma tragedii, ale do Alfy nie ma co porównywać... Generalnie uważam, że auto o tej masie powinno mieć bazowy motor benzynowy o mocy ponad 100 KM. Przy włączonej klimatyzacji wyraźnie czujemy, że to tylko 90 KM.
Bez zastrzeżeń, nie licząc kilku przypaków kiedy był malutki problem z włączeniem biegu. Osobiście podoba mi się krótki skok lewarka przy zmianie biegów. 6-sty bieg w tym aucie w zasadzie nie jest potrzebny - pojęcie dynamiki jadąc na 6 właściwie nie istnieje. Służy chyba tylko do zaoszczędzenia kilku szklanek benzyny podczas dalekich podróży.
W tym miejscu duży plus, świetne trzymanie drogi, kierowca nie ma najmniejszych problemów z czuciem jezdni. Bardzo ładnie zachowuje się również na typowej naszej dziurawej ulicy. Jeżeli chodzi o tłumienie nierówności, to w tym aspekcie, porównanie z moim poprzednim autem kompletnie nie ma sensu, bo na tle Bravo Alfą jeździło się niczym wozem drabiniastym.
Patrząc do przodu nie ma najmniejszych problemów. W momencie gdy wsiadłem w salonie do tego samochodu i obróciłem się do tyłu wiedziałem, że koniecznie muszę kupić auto z czujnikami cofania. Ta niedogodność kompensowana jest w pewnym stopniu przez lusterka zewnętrzne, które są po prostu duże i wyśmienicie pokazują co tam się obok nas dzieje.
Dla mnie bomba, nie mam żadnych problemów z którymkolwiek z przełącznikow jak również z odczytem ze wskaźników z deski rozdzielczej.
Wielki plus za osobny nawiew dla pasażerów siedzących z tył - z tego co wiem to nie jest to standard w segmencie C. Klima robi ten przyjemny chłodek dosłownie w kilka chwil po uruchomieniu, ale mnie najbardziej zaskoczyło ogrzewanie kiedy pewnego w sumie chłodnego ranka stwierdziłem, że ciepłe powietrze wydobywa się z kratek nawiweu po przejechaniu około 1 kilometra - oby tak w zimie jak będzie nie 10 sopniu plus tylko 20 minus :)
Moim zdaniem bez najmniejszych zastrzeżeń, woziłem z tyłu pasażerów bardzo różnego wzrostu i nikt nie narzekał, że mu ciasno. Kierowca nie ma żadnych trudności ze znalezieniem optymalnej pozycji za kierownicą.
Bardzo wysoki poziom wyciszenia w szerokim zakresie prędkośći. Szczególnie należy podkreślić bardzo niski poziom szumów dostających się do uszu kierowcy podczas jazdy z dużą prędkością na autostradzie. Na wspomnianym już 6 biegu przy prędkości 160km/h w aucie króluje cisza.
Nie wymagam od auta, które waży ponad 1200 kg aby paliło tyle co Panda czy inny Yaris. Moim zdaniem dane odnośnie zużycia paliwa podane przez producenta są bardzo, bardzo trudne do osiągnięcia w praktyce, chyba, że ktoś uważa, że toczenie się to jazda. Poziom książkowego 8,7l w mieście (mieszkam w Krakowie) osiągałem jedynie bladym świtem kiedy ruch uliczny praktycznie nie istniał, a co drugie światła przejeżdżałem bez zatrzymywania.
Jakość użytych materiałów (wersja Dynamic) i ich spasowanie na bardzo wysokim poziomie. Jak dotychczas nic nie trzeszczy i nie skrzypi, oczywiście na dziurach czasem coś tam można usłyszeć ale to marginalna sprawa. Co do ceny, z tego co się orientowałem, to poza Kią Cee´d nie znajdziemy auta o podobnym wyposażeniu i silniku w tych samych pieniądzach, więc jak tu nie być zadowolonym
odpukać jeszcze żadna pierdółka nie pojawiła się w moim Bravo.
Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie poważnych usterek występującyh po przejechaniu około 7 000 km. Oczywiście wiem, że się zdarzają ale mam nadzieję, że to nie będzie problem samochodów marki Fiat nowej generacji:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW [l/100km]

5,9