Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

alojzy, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : to ładny nowoczesny samochód z efektownym wnętrzem
jestem zadowolony z wyboru Fiat - Bravo, fajne wnętrze, nie ma problemu z elektroniką i kontrolkami, brałem pod uwagę + jazdy próbne: golf, astra, focus, megane, c4 30 lat kieruję - samochód kupiłem do ekonomicznego korzystania - na bajery już się nie nabieram
dobry elastyczny silnik, wystarczjący do spokojnej jazdy przy masie samochodu 1200kg, zaleta - maksymalny moment przy 4500 obr/min - reaguje na pedał przyspieszenia, wystarczający moment przy niskich obrotach - np 1500 obr/min i V bieg - zaleta mniejsze zużycie paliwa
mieszkam w Krakowie - 6 biegów zdecydowanie lepiej się nadaje do jazdy w warunkach miejskich
szeroki rozstaw kół 1538/1532mm plus szerokie opony 205 mm - bardzo dobrze trzyma się drogi, brak przechyłów na zakrętach, krótka droga hamowania
do przodu i na boki bez zarzutu, tył - przeciętnie lecz samochód posiada duże lusterka boczne o bardzo dobrej widoczności, zostałem namówiony na opcję skórzana kierownica + światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów - to doświetlanie zakrętów to super sprawa
nic mi nie przeszkadza, wszelkie regulacje są, nieżle dobrana głębokość mocowania pedałów z możliwością regulacji kierownicy skórzana kierownica - warto dopłacić
nie miałem problemów z parowaniem szyb, ogzrzewanie bez zarzutu + specjalne położenie pokrętła do szybkiego odmrażania przedniej szby - działa, dodatkowo nawiew z regulacją - ogrzewanie + klima na tylną kanapę
na tylnej kanapie można normalnie siedzieć, nie ma problemu z nogami
brzmienie silnika jest typowe dla Fiata tzn. trochę więcej niższych tonów - kwestia subiektywna, nic nie skrzypi!
wg mnie ekonomiczność bardzo dobra: jazda w mieście 2 lub 10 km długi postój i powrót, średnia prędkość to 21 - 26 km/h, okres listopad - marzec - 8,64 l/100km, kwiecień - maj - 7,9 l/100km, jedna trasa 130km listopad - 5,9 l/100km korzystam z komputera pokładowego - zużycie chwilowe minimalne spalanie 5,5 l/100km podaję orientacyjnie aby program zatwierdził komentarz
za niezbyt duże pieniądze mam dość duży samochód, konstrukcyjnie nowy, duży bagażnik 400 l, składane i dzielone siedzenie + kanapa, klima + tylny nawiew, 4 el szyby, el + ogrze lusterka, sterowanie pilotem + szyby, skórzana kierownica + światła przeciwmgielne, radio + CD, alarm, koła 16\" + szerokie opony, 4 poduszki, efektowne wnętrze, lakier metalik, wymianę żarówek bez wizyty w serwisie,
brak
brak