Lista ocen Fiat Croma I (50) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Martius
Hatchback 1.9 Turbo D 92KM 68kW
Śilnik w tym autku jest rewelacyjny!!! Jak Fiat stworzył tak jeździ i to całkiem nieźle! 94KM i 200Nm ciągnie do przodu prawie jak benzyna. Czy jedziesz 100 czy 150 km/h pali 5,5l ON (plus minus 0,5l) Latem przy rozsądnej jeździe nawet koło 5l. Taka wyścigówka na ropę. Może trochę klekota ale to diesel przecież. Aha układ wydechowy ma ładne brzmienie!
~publo
Hatchback 2.5 TD 115KM 85kW
Witam. jestem posiadaczem juz drugiej cromy i jestem bardzo zadowolony z silnika 2.5 TD. Silnik bardzo ekonomiczny,cichy, nadajacy sie przede wszystkim na dłuzsze trasy. Jesli chodzi o silniki 1,9 130km w volswagenach to sie nie umywaja do mojej cromki. Przekonałem sie nie raz na autostradach w niemczech. pozdrawiam
~Danek
Hatchback 2.0 i.e. 116KM 85kW
Dałbym czwóreczkę, gdyby silnik był bardziej elastyczny. Żeby był, trzeba koniecznie trzymać go na min 2500 obrotów. Ale gdy się chce nieco pogonić - nie należy schodzić z 3000, wtedy radość z jadzy gwarantowana. Generalnie trzeba sporo mieszać biegami.
~berlov
Hatchback 2.5 TD 115KM 85kW
Elastycznosc naprawde bombowa,tak wiec na trasie sprawuje sie znakomicie ale w miescie troche za głosny,ale jak na diesla z tego okresu i tak bez zastrzezen.PS:Zima odpala od pierwszego i to nawet wtedy kiedy niejedna benzyna sie poddaje.
~lukasz
Hatchback 2.5 TD 115KM 85kW
ogólnie jestem zadowolony.kupiłem troche zdezelowany,ale przejechałem nim już 63000km,i wymieniłem tylko swożeń w wachaczu,nie licząc płynów co jest normalne.ciągam nim przyczepę około 1,5tony :),i da się jechać.
~cesaszz
Hatchback 2.5 TD 115KM 85kW
Kupiłem to auto w wakacje! Silnik palił od sztycha. przyszla zima myslalem ze bd ciezko ale jest dobrze pali nawet przy -25 stopniach. jest to nisko obrotowy silnik i nigdzie pod góre mu nie brakuje.
~Tomek
Hatchback 2.5 TD 115KM 85kW
Silnik z Ducato, z turbosprężarką, mocny i bardzo trwały. Wręcz nie do zajechania. Może trochę głośny ale naprawdę nie jest źle. Gdyby auto nie było w automacie to wręcz asfalt by rwał:)
~archer
Hatchback 1.9 Turbo D 94KM 69kW
na starcie do <2000obr ciut za wolny, potem to szatan, do stu w 12sek, do 180 nadal mocno idzie, niesamowicie elastyczny, a przy tym oszczędny, robie od 850 do 900km na zbiorniku w mieście (dużym)
~włodek1951 wladyslaw-zdradzisz@o2.pl
Hatchback 2.0 i.e. 116KM 85kW
Silnik pracuje równo pomimo 150000km. Nie dymi ani nie bierze oleju. Jedynym mankamentem są wycieki oleju. Silnik elastyczny ale prawdziwą moc ukazuje powyżej 3000obr.

Usterki Fiat Croma I

Fiat Croma I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kajszon@vp.pl
Hatchback 2.0 CHT 98KM 72kW
na wstępie mały remont silnika-padł zawór wydechowy i puszczała już uszczelka pod głowicą-takiego kupiłem !teraz jest ok-cichutko i żwawo !