Lista ocen Fiat Idea (36) - Ergonomia

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Prawie wszystko pod ręką. Trzeba się przyzwyczaić - jak do każdego auta. Przyczepie się włącznika świateł przeciwmgielnych przód/tył. Umieszczony z lewej strony kierownicy, pod nią, wraz z guzikami do ustawień komputera. Dla mnie niewygodne nawet po przyzwyczajeniu się, że tam jest. W moim egzemplarzy brak możliwości płynnej regulacji pracy wycieraczek. Dla mnie to koszmar! (miałem taką regulację nawet w "maluchu" rocznik 1984!). Nie...
~Eric
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Pozycja za kierownicą dość nietypowa, za mała regulacja kolumny kierowniczej w pionie - ale jest możliwość zmiany położenia koła kierownicy w poziomie i pionie na +. W wersji z navi i klimatronikiem wszystko pod ręką, sterowanie przy kierownicy ... lepsze rozwiązania są w Renault i np. Fordzie gdzie sterowanie jest za kołem, a nie na kole = kwestia gustu...zegary i wskaźniki na środku deski rozdzielczej - trzeba to lubić - komu to nie...
~davidcie
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Dużo schowków, całkiem wygodne siedzenia, regulacja wysunięcia i pochylenia foteli tylnej kanapy (rzadkość nie tylko w tej klasie) składają się na bardzo ergonomiczne autko. Jedynym problemem są malutkie lusterka boczne z olbrzymim martwym polem.
~JL
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
doskonałe rozwiązanie siedzeń przednich - wysokość przy wsiadaniu oraz kanapy tylnej - dobra widoczność we wszystkich kierunkach, duża możliwość konfiguracji powierzchni bagażowej pozwala przewozić różne "towary"
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
W porównaniu z Ople Merivą rewelacja . Wszystko super . Do oryginalnych pokręteł wentylacji i wskaźników po środku przyzwyczaiłem się po 2 dniach . Schowków sporo , ale pewnie dałoby się zrobić kilka więcej :-)
~Daniel
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Doskonałe wyposażenie jak za tę cenę auta, przesuwana tylna kanapa, fajne schowki sprawiają że tym autem naprawdę fajnie się podróżuje. Jedyne ale mam do włącznika świateł przeciwmgielnych - trochę za nisko.
~marcin
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
wszysko pod ręką jest oki. wolałbym gdyby siedzenia miały regulację ustawienia oparcia po stronie drzwi np: podczas postoju cieszko położyć czy podnieść przednie siedzenia
~Endy
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Jak to w fiacie. Masz bóle kręgosłupa jeździj fiatem. Wygodne i przestronne siedzenia, duża regulacja w pionie i poziomie. Media w kierownicy.
~Harkonnen
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
Wg mnie jest wszystko w najlepszym porzadku - nie znalazlem do tej pory auta tak fajnie wyposazonego i przemyslanego - no chyba ze Multipla ale to tez fiat.
~Tomek " Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Trudno się do czegoś doczepić . Bardzo dobre fotele , świetna deska rozdzielcza . I ładna ! Dobre materiały .