Lista ocen Fiat Multipla I (101) - Silnik

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
kiedy samochód jest nieobciążony, to uwzględniając jego masę 1370 kg i stawiany opór powietrza, rozpędza się w rozsądnym czasie. Jednak kiedy jedzie 5-u dorosłych samców, na paliwie LPG i włączonej klimatyzacji, to sytuacja diametralnie się zmienia. Na dojazdy do pracy oraz na spokojne przejażdzki rodzinne wystarczający.
~darraz
Minivan 1.9 JTD 105KM 77kW
Przed kupnem obawiałem się, ze odgłos pracy diesla będzie denerwował moje ucho na tyle, żeby auta nie kupić. Jednak charakterystyczne "klekotanie" słychać wyraźnie tylko na wolnych obrotach. W trasie jest głośniej niż w wersji benzynowej, jednak nie za bardzo już słychać, że jedzie się dieslem.
~RAFALWR
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Silnik oceniam na 5+,praca,kultura to jest coś co VW a zwłaszcza 1,9 tdi (miałem taki w audi A4 głośny)może tylko pomażyć.Jeżeli chodzi o elastyczność,to jest trochę gorzej,ale wiadomo gabaryty trochę inne.Podsumywując silnik i komfort w tej klasie nie ma konkurencji.
~inż.
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
Jednostka benzynowa nie powala na kolana pod względem dynamiki. 79,2 KM/t nie jest to zadowalający wynik. Moc ta pozwala na spokojne przemieszczanie. Wyprzedzanie rodzi już poważniejsze problemy. Kultura pracy nienaganna. Elastyczność - przeciętna. Ogółem standard.
~ghandi
Minivan 1.9 JTD 105KM 77kW
Moja Multipla wyposażona jest w tradycyjny, 105 konny silnik diesla. Pojemność 1.9. Sam silnik nie zawiódł mnie nigdy, od czasu kiedy kupiłem to auto po prostu chodzi i chodzi, czy to mrozy -28 czy upały nigdy mnie nie zawiódł.
~stjyj
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Świetny silniczek. Diesel fiata, to jeden z najlepszych na rynku diesli - mało awaryjny, niskie spalanie, akceptowalna kultura pracy, mała wrazliwość na złe paliwo. Do tego łątwy w ew. naprawach. I dość dynamiczny.
~Melcia 1.9 JTD
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Pracuje super,lepszego nie miałem.Po odłączeni przepływomierza jak po tuningu-nie wiem po co to jest montowane.Do tej pory wymieniłem tylko dwie świece żarowe.Olej od wymiany do wymiany.
~Mirosław Szcześniak, avus@kki.net.pl
Minivan 1.9 JTD 110KM 81kW
Rewelacyjna jednostka napędowa, idealna do tego pojazdu, 110 KM i 200 Nm momentu maksymalnego dostepnego juz poniżej 2000 obr./min sprawia, że auto jest szybkie, dynamiczne, a zarazem bardzo oszczędne.
~RAKUS1
Minivan 1.6 16V 103KM 76kW
Jak na tą chwile nie miałem większych problemów z mechaniką natomiast po rozeznaniu się stwierdzam, że części nie są aż takie drogie. Dostęp części nowych i używanych bezproblemowa.
~bartek.uszacki@gmail.com
Minivan 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik pracuje bez zarzutu. W mrozy odpala bez problemu. Dodatkowo Webasto sprawnie i szybko podgrzewa układ więc po paru minutach przy -20 na dworze w aucie robi się ciepło :)